banner56

flash the game

flash the game
Son dönemin en popüler televizyon dizisi olan Game of Thrones, hikayesi, kurgusu, oyuncuları ve müzikleri ile dillerden düşmüyor. Game of Thrones müzikleri amatör müzisyenlerin de ilgi odağı.

on dönemin en popüler televizyon dizilerinden biri hiç şüphesiz ki Game of Thrones. George R. R. Martin tarafından yazılan A Song of Ice and Fire adlı serinin ilk kitabı olan A Game of Thrones'u konu alan dizi tüm dünyada büyük bir ilgiyle izleniyor.

Başrolünde Yüzüklerin Efendisi serisinde Boromir rolüyle hatırlayacağımız Sean Bean'in olduğu dizi geniş ve başarılı oyuncu kadrosu, kurgusu ve hikayesiyle epey beğeni kazandı.

Dizinin en son yayınlanan bölümünde Sibel Kekilli de ufak bir rol almıştı. İlk sezonu halen devam eden dizi, HBO kanalında Pazar geceleri yayınlanıyor.Müziğe Farklı Yorumlar

Game of Thrones'un en çok beğenilen taraflarından biri de müzikleri. Dizinin müzikleri, Prison Break, Flash Forward gibi popüler dizilerin yanı sıra Blade: Trinty, Iron Man ve Clash of the Titans gibi filmlerin ve Medal of Honor oyununun müziklerini yapan Ramin Djawadi tarafından hazırlanıyor.

Müzikler arasında en dikkat çekeni ise dizinin açılış müziği. Hoş bir animasyonla beraber sunulan bu müzik tüm dünyada çoğu amatör müzisyenin de ilgisini çekti.

Game of Thrones'un açılış müziğinin çok farklı yorumlarını internette bulabilmek mümkün. Biz de sizler için flütten bağlamaya, piyanodan elektrogitara kadar farklı müzik aletlerinin kullanıldığı bu yorumları bir araya getirdik.
Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22