Festival Coşkusu Devam Ediyor.

Festival Coşkusu Devam Ediyor.
banner52
Festival Coşkusu Devam Ediyor.

738. Türk Dil Bayramı Etkinlikleri Ve KOP Gençlik Festivali Halkın Da Katılımıyla Yoğun Bir Şekilde Yaşanmaya Devam Ediyor.Etkinliklerin ve festival coşkusunun yaşandığı Aktekke Meydan’ında Vali Murat Koca çeşitli sivil toplum örgütleri ve üniversitelerin açmış olduğu stantları gezdi. Stantlarda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Koca alanı dolduran vatandaşlarla da bir araya gelerek kısa süreli sohbetler gerçekleşirdi. Şanlıurfa’dan gelen Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri ise vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgiyle takip edildi.

Vali Murat Koca daha sonra beraberinde Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile birlikte Gazi İlkokulunda açılan atölyeleri gezdiler. Sınıflarda açılan sergileri tek tek gezerek KOP Gençlik Festivali Genel Koordinatörü Ahmet Katıksız’dan ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Koca festivale katılarak farklı din ve kültürlerin buluşmasına katkıda bulunan 70 farklı ülkeden gelen öğrencilerle de bir süre sohbet etti.

Vali Murat Koca incelemelerde bulunduğu Aktekke Meydan’ındaki etkinliklerin ardından Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile birlikte yıllar önce balkanlara göç eden Karamanlılarla bir araya geldi. Kale Restaurantta gerçekleşen anlamlı buluşmada yıllar önce Balkanlara göç eden Karamanlılar adına Vali Murat Koca ve Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’a bir plâket verildi. Sohbet ortamında gerçekleşen buluşma toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Vali Murat Koca, etkinliklerin akşam bölümünde ise sanatçı Mustafa Ceceli’nin verdiği konsere katıldı. Hanımefendi Vildan Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve eşi Şerife Çalışkan ile çok sayıda protokol üyelerininde katıldığı konseri dinlemeye gelen binlerce Karamanlı, Mustafa Ceceli’nin seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla coştu.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 03:00
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER