banner56

Far Cry 3 PC oyuncularını mutlu edecek

Far Cry 3 PC oyuncularını mutlu edecek
Merakla beklenen oyunun yapımcısından, PCde oyun devri bitiyor diyenlere tokat gibi cevap geldi!
Far Cry 3ün yapımcı firması, oyun şirketlerinin genel olarak konsollar üzerinden oynanabilir oyunlara ihtiyacı olmasına rağmen, serinin üçüncü oyununun bilgisayar sürümünün çok daha iyi olacağını iddia etti.

FC3ün meşhur yapımcısı James Keen, Xbox ve PS3le karşılaştırıldığında, bilgisayarın sürekli değiştirilebilir donanımı ile çok daha güçlü ve avantajlı bir konumda olduğuna değindi. Fakat çalışmaların asıl odak noktasının konsollardan ekstra performans sağlamak olması gerektiğini de kabul etti.

"Bilgisayar kasasının içinde kullanılabilecek çok fazla yer var; bu da demek oluyor ki içine daha birçok parça sıkıştırabiliriz." diyen Keen videogamer.comda yaptığı açıklamasına şu sözlerle devam etti; "Tabi bu "Sadece Bilgisayara ağırlık verip konsonları geride bırakalım" anlamına gelmiyor. Konsollar üzerinde de çalışıp en verimli sonucu almaya çalışmalıyız. Bu yüzden oyunun bilgisayar sürümünü yaparken gayet rahatız. Buradaki önemli olan konu, konsolların, günümüzdeki bilgisayarların çok gerisinde kalacakları birçok nokta olması." diyen Keen, konsollar ve bilgisayarlar arasında hep bir fark olacağını fakat bu farkı en az seviyede tutmak için çok sıkı çalıştıklarına değindi.

Donanım terimleriyle konuşmak gerekirse, PS3 de Xbox da son bir yıldır güncel bilgisayar donanımlarının gerisinde kalıyor. Fakat halen aktif kullanım süresi dolmamış olan konsollar için ısrarla yeni oyunlar üretme fikri, donanımdan en iyi nasıl yararlanacağını bilen kişilerden geliyor.

Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22