Eski Meclis Başkanı Şahin, dağdakilerin askerden daha eğitimli olduğunu iddia etti

11 Ocak 2013 - 02:00

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, ''Terör örgütü elemanları kendilerini dağ şartlarında daha da iyi yetiştiriyorlar, bunlarla mücadele edecek askerlerimizin onlardan çok daha iyi eğitilmiş olması gerekir, bu konuda bir eksikliğimiz olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Şahin, Karabük İl Koordinasyon Kurulu ve İl Özel İdaresi Toplantıları için geldiği Karabük'te Vali İzzettin Küçük'ü makamında ziyaret etti.

Şahin, daha sonra Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı'ndaki tadilat çalışmaları ve olimpik yüzme havuzu inşaatında incelemelerde bulundu.

Şahin, incelemelerinin ardından gazetecilerin, ''Genelkurmay Başkanlığının sözleşmeli er alımlarına başlaması'' ile ilgili sorusunu şöyle yanıtladı:

''Terör örgütü elemanları kendilerini dağ şartlarında daha da iyi yetiştiriyorlar, bunlarla mücadele edecek askerlerimizin onlardan çok daha iyi eğitilmiş olması gerekir, bu konuda bir eksikliğimiz olduğunu düşünüyorum. Ve nitekim Genelkurmay Başkanlığımızın da böyle bir karar almasının arkasındaki neden bu eksikliğini görmesidir. Ben, 'Keşke daha önceden bu adımı atmış olsaydık, bir an önce profesyonel uygulamaya geçmiş olsaydık' diye düşünüyorum. Ama geç de olsa bu adımın atılmasında yarar olduğu kanaatindeyim. Teröristlere ülkemizin bir karış toprağını teslim edemeyiz. Onların hakimiyet alanı içerisinde bırakamayız.''

Karabük'teki çalışmalarla ilgili de Şahin, ''Yatırımların bir an önce bitmesini temenni ediyoruz. Gecikmeler varsa, nedenleri nedir, bunları sorgulamaya çalışıyoruz. Benim siyasi hayatta edindiğim şöyle bir tecrübe var. Takip her şeyin başında gelir. Takip etmezseniz işler sürüncemede kalıyor, zamanında bitmiyor. O bakımdan Karabük milletvekili olarak diğer arkadaşımla birlikte yatırımların bir an önce bitmesi konusunda Valimiz ve ilgili kuruluşlarla temasa geçerek süreçleri hızlandırmak istiyoruz'' dedi.

 


Source: Karaman Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum