banner56

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın Ağrı'ya ilişkin sözlerine AB Bakanı Egemen Bağış'tan yanıt geldi

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın Ağrı'ya ilişkin sözlerine AB Bakanı Egemen Bağış'tan yanıt geldi
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın "Karabağ'ı biz aldık Ağrı'yı size bıraktık" sözlerine sert cevap verdi. Bağış, Sarkisyan'ın sözlerini "Bu sözler ayağına kurşun sıkmaktır"

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın "Karabağ'ı biz aldık Ağrı'yı size bıraktık" sözlerine sert cevap verdi. Bağış, Sarkisyan'ın sözlerini "Bu sözler ayağına kurşun sıkmaktır" diyerek değerlendirdi.

Barışa olan inanç ve katkılarının "Ağrı Dağı kadar yüksek bir idealin tezahürü" olduğunu belirten Bağış, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın Ermeni Dili ve Edebiyatı Yarışmasında bir öğrencinin sorusunu yanıtlarken Yukarı Karabağ ve Ağrı Dağı ile ilgili sözlerine ilişkin olarak da şunları kaydetti:

"Sadece Avrupa'da değil, Avrupa dışında da Türkiye'nin uzattığı barış elini anlamayacak kadar zihni körelmiş ve kirlenmiş siyasilerin, hatta liderlerin olduğunu görüyoruz. Ermeni gençlerine nefret söylemini empoze eden Sarkisyan, kendi gençliğini karanlık bir yola sevk etmekten başka bir şey yapmıyor. Sarkisyan'ın yaptığı tamamen kendi ayağına kurşun sıkmaktır, haddini aşmaktır. Temenni ederiz ki kendisinin bu hezeyanına en güzel cevabı Ermeni gençliği verir. Türkiye'deki Ermeni cemaatinin ve Ermeni kökenli vatandaşlarımızın Sarkisyan'ın bu provokasyonundan büyük bir rahatsızlık duyduklarını biliyorum.

İnanıyorum ki onlar da bu tahrike karşı kararlı bir duruş sergileyeceklerdir. Bu hatadan dönmediği takdirde Sarkisyan bunun cevapsız kalmayacağını bilmelidir. Türkiye'nin dostluğu güçlüdür ve Türkiye'nin bütün dostları bizim dostluğumuzdan kazanmışlardır. Bunun aksini arayanlar, Türkiye üzerinden düşmanlık pompalayanlar ise her zaman bundan zararlı çıkmıştır."


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22