banner56

Erdoğan, Erzurum mitinginde konuştu

Erdoğan, Erzurum mitinginde konuştu

Başbakan Erdoğan'ın gündeminde CHP'nin tutuklu Ergenekon sanığı adayı Mehmet Haberal'ın dağıttığı ve içinde CHP'nin reklam broşürlerinin olduğu gıda kolileri vardı:

"Zonguldak'ta bir tane bağımsız aday var. CHP'nin adayı. Maşallah bol bol kolilerle bir şeyler dağıtıyor. Kendi reklam afişleri, her şeyi ilerletmiş. Para bol imkan bol. Dışarıda ücretli propagandistleri var. Ey CHP sen busun bu. Gerçek burada. Arşivlerin dili olsa da söylese. 6-0'a var mıyız Erzurum? Buradan ayrılıp kapı kapı dolayşmaya var mıyız? Sandıkları patlatacağız."

ÇATLAMASINLAR BE

Erzurum İstasyon Meydanı'nda coşkulu bir kalabalığa seslenen Başbakan MHP'nin sloganına çattı. "Ses ver Türkiye" diyenlere Erzurum'un AK Parti dediğini söyleyen Erdoğan, meydandan "kıskananlar çatlasın" tezahüratı üzerine "Hanım kardeşlerim çatlamasınlar be. Onlar da yanımızda olsun. Daha güçlü olalım" diye karşılık verdi. 

HABERAL'A ELEŞTİRİ

Zonguldak'ta bir tane bağımsız aday var. CHP'nin adayı. Maşallah bebelere bol bol kolilerle bir şeyler dağıtıyor. Kendi reklam afişleri, her şeyi ilerletmiş. Para bol imkan bol. Dışarıda ücretli propagandistleri var. Ey CHP sen busun bu. Gerçek burada. Arşivlerin dili olsa da söylese. 6-0'a var mıyız Erzurum? Buradan ayrılıp kapı kapı dolayşmaya var mıyız? Sandıkları patlatacağız.

Yürekten söylüyorum 14 Ağustos 2001'de yola çıkarken Erzurum'dan yola çıktık. Bu meydan işin başlangıcıydı. Bu ülkenin yoksul çocuklarını aklımızdan çıkarmadık.  Asla şımarmadık. Kibire asla prim vermedik, kimseye tepeden bakmadık. Sizlere efendi oymaya değil hizmetkar olmaya geldik.

Her gün kendimizi milletin huzurunda hesaba çektik. Biz milliyetçiliği kafatası milliyetçiliği olarak görmedik. Biz iş ürettik laf üretmedik. Milliyetçiliğin hamasetini yapmadık, size aşık olduk. Erzurum'dan Türkiye'ye sesleniyorum: 

Gelin bir kez daha demokrasi özgürlük diyelim. hizmet siyaseti diyelim eser siyaseti diyelim. Futbol takımı tutar gibi parti tutulmaz. Bunlara sorun. Bu CHP Erzurum'a ne getirdi? BDP'liler terör örgütüne sırtını dayamış imam hatipli öğrencilerin yurtlarını bombalıyorlar. Bunlar değiil mi Kürtçe ezan okutanlar, bunlar değil mi? Bunlar değil mi Cuma Namazı'nı kadın erkek kılanlar. Bu ülkede 18 sene Türkçe ezan okutulmadı mı? Menderes ile aslına döndük.

KILIÇDAROĞLU BDP'LİLERİN ELİNE TÜRK BAYRAĞI VEREMİYOR

Erdoğan'a gelince kaplan kesiliyorsun hadi konuş Hakkari'de Kılıçdaroğlu, BDP'lilerin eline CHP bayrağı veriyor ama Türk bayrağı veremiyor. Utanmadan sıkılmadan bana bayrak siyaseti yapıyor diyor. Eğer bu siyasetse yapıyorum tek vatan demekse yapıyorum. Sen ne diyorsun onu söyle. Sen yerel özerklikten bahsediyorsun. Ardahan'a gidiyorsun başka şey söylüyorsun. Dürüst ol dürüst.

Bahçeli sağolsun Diyarbakır'a gitti ama BDP ile ilgili tek kelime edemedi. Kirli senenoryolara değil istikrara destek verelim. Gelin bu kez kendimize oy verelim. Size hizmet vermeyecek partilerde oyumuzu heba etmeyelim. 

Cuma namazını ayırmaya çalışanlara değil kardeşliğe oy verelim. BDP'li il başkanının se kayıtları düştü. 'Eğer kazanma şansı varsa CHP'ye o verelim' diyor. İşte şurada yazıyor. 'Erzurum ses ver verdi AK Parti dedi.' Güzel.

SÜPER KUPA MAÇI ERZURUM'DA

Erzurum'a 650 trilyonluk yatırım yaptık bu oyunlar için. Palandöken gibi Konaklı'yı ayağa kaldıracağız. Mevcut tesisleri asla çürütmeye terketmiyoruz. 2012 Kayak seven gazeteciler Dünya Şampiyonası Erzurum'da yapılacak. 2014 Buz pateni dünya şampiyonası Erzurum'da yapılacak. Süper kupa maçını 31 Temmuz'da Erzurum'da oynayacaklar.

Erzurum'da MHP'liler dedikodu yayıyormuş. Lojistik merkezi taşınacakmış. Benim Erzurumlu kardeşlerime yalan söyleniyor. İhale aşamasına geldi. Lojistik merkezini mutlaka kazandıracağız. Aynı MHP'liler hızlı tren için de yapıyor. Tilki ulaşamadığı üzüme koruk dermiş.

Erzincan-Erzurum hızlı tren hattı proje çalışmaları devam ediyor. Yeni kurulacak çağrı merkezleriyle birlikte 10 bin kişiye iş sağlıyoruz. Şehir hastanesinde sedyede değil yürüyen bantta gideceksiniz. Uluslarası gözlemevi Erzurum'da kuruluyor. En ileri teknoloji bu hastanelerde olacak. Çünkü benim dadaşıma bu yakışır. Erzurum'a et entegre tesisi inşa ediyoruz. 1600 derslik yaptık 11.242 bilgisayar gönderdik.

AKILLI TAHTA

Kara tahtadan akıllı tahtaya geçiyoruz. Her çocuğa birer tane e-kitap vereceğiz. Bunları ücretsiz olarak vereceğiz. Bütün müfredat bunun içinde var. Ey Bahçeli sen iktidardayken dünyada bilgisayar yok muydu? Mesele ufuk, vizyon meselesi bunlarda o yok.

Bazıları yol karın doyurmaz diyorlar? Yol medeniyettir. Benim anam ayağında bırakın yolu dağ yolundan gelişini anlatırdı çarık bulamazdı çarık. Bu CHP benim dedelerimi çarığa mahkum etti. Bu ortada duran adam var ya (Demirel'i kastediyor) "bu CHP süt veren ineklerin sütünü kurutur" diyordu.. Şimdi övüyor.

MHP IMF'ye gitti 30 milyar dolar borç aldı. Bize 23 milyar dolar borç bıraktı. Şimdi 5 milyar dolar kaldı. Sayın Bahçeli nerede geziyorsun? Yüzde 30 enflasyon benim vatandaşımın cebini götürüyordu şimdi yüzde 7 haberin var mı?


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22