banner56

En güvenilir internet bu ülkelerde!

En güvenilir internet bu ülkelerde!
Kaspersky, internetin en güvenli olduğu ülkeleri belirledi! İşte o ülkeler ve çarpıcı rakamlar...
Toplam 213 farklı ülkeden Kaspersky Lab ürünlerini bir araya getiren Kaspersky Güvenlik Ağı katılımcılarından elde edilen bilgilere göre kötü amaçlı sitelerin %1.7 artış gösterdiği Amerika Birleşik Devletleri halen listenin başında yer alıyor. Kötü amaçlı yazılımlara ev sahipliği yapan sitelerin sayıları Çin ve Almanyada 2010 son çeyreğine kıyasla sırasıyla %3.33 ve %3.28lik bir düşüş gösterdi.

Kaspersky Labin araştırmalarına göre kullanıcılarının internetten virüs kapma riskinin en yüksek olduğu ülkeler Rusya ve Umman. Bu ülkelerde yaklaşık her iki bilgisayardan biri (%49) yılın ilk üç ayı boyunca web saldırılarının odak noktası oldu. Irak, Beyaz Rusya, Ermenistan, Azerbaycan ve Kazakistan ise diğer riskli ülkeler arasında yer alıyor. Araştırmalara göre internette gezinmenin en güvenli olduğu ülkeler ise Japonya, Almanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti ve Lüksemburg.

Afrika ve Asya ülkeleri yerel virüs bulaştırmanın en riskli olduğu yerler

2011in ilk çeyreğinde ise Kaspersky Lab çözümleri Kaspersky Güvenlik Ağına bağlı 412,790,509 adet virüs teşebbüsünü engelledi. Lokal virüs bulaştırmanın en riskli olduğu ülkeler, tamamen Afrika ve Asya kıtalarında yer alan ülkelerden oluşuyor. Sıralamanın en üstünde ise bulut-bazlı teknolojiler yardımıyla ortaya çıkarılmış kötü amaçlı programlar yer alıyor. Bu teknolojiler kötü amaçlı program sirkülasyona ilk giriş yaptığı anda çalışmaya başlıyor. Ancak antivirüs veritabanları bunları ellerindeki imzalarla veya deneysel araçlarla ortaya çıkarma yeteneğine sahip. Zira bu gibi kötü amaçlı yazılımların bulutta yer alması da söz konusu.
Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER