banner56

En Çok Kitap Okuyanlar Ödüllendirildi

En Çok Kitap Okuyanlar Ödüllendirildi
Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, Türkiye Okuyor kampanyası çerçevesinde ilimiz kütüphanelerinden en çok kitap okuyanları düzenlenen törenle ödüllendirdi.

15 Haziran 2011 Çarşamba günü saat 15.00’de Kayserilioğlu Halk Kütüphanesinde düzenlenen ödül törenine Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, Vali Yardımcısı Yılmaz ŞİMŞEK, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz ORTA ve vatandaşlar katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz ORTA yaptığı konuşmada kampanya hakkında kısa bir bilgi verirken; “ 20 Mayıs 2011 tarihinde Karaman Valiliği olarak Türkiye okuyor, Karaman okuyor projesi Sayın Valimizin talimatlarıyla başladı. Bu projede 12 tane proje açıklanmıştı. Karaman okuyor projesinin bir ayağı olan kütüphanelerimizden en fazla  kitap alan okuyucularımızın ödüllendirileceği ayın okuyucusu projesi kapsamında Mayıs ayında en fazla kitap okuyan okuyucumuz bugün burada  ödüllendirilecektir. Ayrancı İl Halk Kütüphanesi, Kazımkarabekir İlçe Halk Kütüphanemiz, İl Merkezimizde bulunan Halk Kütüphanesi, Kayserilioğlu ve Altınay Kütüphanelerinden kitap ödünç olarak en fazla kitap okuyan okuyucularımız Sayın Valimiz tarafından ödüllendirilecektir. Bu projenin amaçları topluma okuyan, anlayan ve yazan bireyler kazandırmak, öğrencilerin okul ders başarılarına katkıda bulunmak, topluma edilgen değil, etkin bireyler kazandırmak, okuma yazmanın işlevsel bir beceri olarak öğretilmesi ve okuma alışkanlığını bütün kuşaklara aktarılmasını amaçlamaktadır” dedi.

Valimiz Sn.Süleyman KAHRAMAN ise kitap okumanın öneminden bahsettiği konuşmasında; “Zaman daima hareket halinde ve bizler yarının ne getireceğini bilmiyoruz. Bildiğimiz bir şey varsa, o da yarına hazır olmamız gerektiğidir. Bugün umutlu olmayı, yarın daha mutlu olmayı istiyorsak ve kitaba zaruret olarak değil, hakikat olarak bakmaya mecburuz.  Çünkü okumak hayatın sırrını çözmek için yola çıkmaktır, yol almaktır, yolda olmaktır.  Bugün burada, bu yola çıkan, bu yolda olan okurlarla olmaktan duyduğum memnuniyeti ve sevinci özellikle ifade etmek istiyorum. Bahar birdenbire gelmez, ağaç birdenbire yeşermez. Tohumun gonca olması zaman ister. Okumak baharın gelişine benzer. Okunan her kitapla, hatta her cümleyle gönüller biraz daha zenginleşir,  umutlar biraz daha çoğalır… Okumak bir eğlence değil, bir iştir; hem de kutlu bir iş…  Çünkü kitap hayatımızdan bir parçadır. Her biri sevinçlerimizden bir sevinç, hüzünlerimizden bir hüzündür.  Kitaplar insanın dünyadaki yerine dair, dünyaya tesirine dair önemli ipuçlarıdır. İnsanoğlu yüzyıllar boyunca şuurunu ve idrakini kitaplarla temellendirmiştir. Okumak hayata şahit olmaktır ve kitap medeniyetin,insanın şahididir.  Okuduğumuz her satır, bize zamanı anlatır ve gönlümüze renkli ve zengin ufuklar açar. Kitaplar bizlere ötelerin ötesini müjdeler… Mutluyuz ve umutluyuz; çünkü Türkiye okuyor, çünkü Karaman okuyor…

Cumhurbaşkanımızın eşleri Sayın Hayrunnisa GÜL Hanımefendi’nin öncülüğünde başlatılan “Türkiye Okuyor” kampanyası asıl değerini de niyetinde taşıyor. Çünkü bu kampanyanın temel hedefi, sadece bugünü inşa etmek değil, yarınları da hayal edebilmektir. Böylesine kutlu bir niyetle başlatılan kampanya için başta Cumhurbaşkanımızın eşleri Sayın Hayrunnisa GÜL Hanımefendi olmak üzere, kampanyada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kitaba değer verelim, kitapların değerini bilelim ve kitapların hakkını teslim edelim.  Bugün burada Ayrancı’dan, Kazımkarabekirden ve Karaman’dan kitabın hakkını teslim eden okurlarla birlikteyiz. Sözlerimin başında söylediğim kitaba değer veren, kitabın hakkını teslim eden siz değerli okurlarla birlikte olmaktan sevinç duyduğumu tekrar ediyor, hepinizi en içten duygularla kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Mayıs ayı içerisinde ayın okuyucusu projesi kapsamında ilimiz genelinde en çok kitap okuyanlara belgeleri ve ödülleri Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN tarafından verildi.

Mayıs ayı içerisinde en çok kitap okuyarak ayın okuyucusu seçilenler;

Karamanoğlu Mehmetbey İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü

Ayça Bilge YEMİŞ-65 Kitap          Mukaddes KARAMAN-39 Kitap

Kayserilioğlu Halk Kütüphanesi

Abdullah SARIKIR-66 Kitap

Ahmet Altınay Çocuk Kütüphanesi

Hatice Hilal ERDEO-155 Kitap

Kazımkarabekir İlçe Halk Kütüphanesi

Emirhan Yusuf KAMIŞ-55 Kitap

Ayrancı İlçe Halk Kütüphanesi

Cennet ERTAŞOĞLU-52 KitapSource: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22