banner56

"Ecdadımızın bizlere emanet ettiği kutlu sancağı asla yere düşürmeyeceğiz"

 


Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan İstanbul'un Fethi'nin 562. yılı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Çalışkan mesajında " Ecdadımızın bizlere emanet ettiği kutlu sancağı asla yere düşürmeyeceğiz" dedi.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan mesajında " Fetihten yaklaşık 900 yıl önce Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) " Konstantiniye bir gün feth olacaktır. O'nu fetheden komutan ne güzel komutan, O'nu fetheden ordu ne güzel ordu" diyerek müjdelediği İstanbul'un fethi Ecdadımız Fatih Sultan Mehmet Han'a nasip olmuştur. Dünya'da eşi benzeri görülmemiş bu kahramanlık destanı ile hoşgörü ve adalet tüm dünyaya hakim olmuştur.


İstanbul’un Fethi, Avrupa’da Endülüs’den sonra yeniden İslam sancağının, Attila’dan sonra yeniden Türk bayrağının dalgalanması manasına gelmiştir. İstanbul’un Fethi, dünyanın en büyük medeniyetlerinden biri olan Osmanlı’nın dünyaya hakimiyetinin kapsını aralamıştır. Bundan tam 562 yıl önce dünya tarihine damgasını vuran bu muhteşem zaferi coşkuyla anıyoruz. Bu vesile ile bu vatan toprakları için, İslam sancağı altında ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi de hayırla yâd ediyor, onlara Allah'tan rahmet diliyoruz. İşte bu heyecan ve duygu yüküyle, bu günün anlam ve önemini zikrederken, manevi değerlerine, tarihine ve ecdadına sahip çıkan, onları tanıyan ve yaşayan bir nesil temenni ediyoruz" dedi.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER