banner56

Dördüncü Ordu Komutanı kardeşi Mahir Esad'ı görevden alması talebiyle bir mektup ileteceği iddia edildi

Dördüncü Ordu Komutanı kardeşi Mahir Esad'ı görevden alması talebiyle bir mektup ileteceği iddia edildi
Türkiye'nin Suriye'ye birkaç içinde göndereceği özel temsilci aracılığıyla, Devlet Başkanı Beşar Esad'a, protestoları kanla bastırdığı öne sürülen Dördüncü Ordu Komutanı kardeşi Mahir Esad'ı g&oum

Türkiye'nin Suriye'ye birkaç içinde göndereceği özel temsilci aracılığıyla, Devlet Başkanı Beşar Esad'a, protestoları kanla bastırdığı öne sürülen Dördüncü Ordu Komutanı kardeşi Mahir Esad'ı görevden alması talebiyle bir mektup ileteceği iddia edildi.

El Arabiya'nın haberine göre, Türkiye mektupta Esad'dan gösterilere izin verilmesi, ifade özgürlüğü, siyasi parti yasağının kaldırılması ve Müslüman Kardeşler üyelerine verilen cezaların kaldırılması gibi bir dizi reformu hayata geçirmesini isteyecek.

Habere göre mektupta, reformlar halk tarafından kabul edilse bile, Mahir Esad'ın ordu komutanı olarak görevini sürdürmesine karşı çıkacak kararlı bir çoğunluk olduğu belirtiliyor.

Türkiye'nin mektubunda ayrıca, Mahir Esad'ın istifa etmemesi halinde bir Avrupa ülkesine sürgüne gitmek zorunda kalabileceği, istifa ettiği takdirde ise ceza almayacağı ifade ediliyor.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22