banner56

Dolandırıcılar şimdi de KOSGEB üyelerine dadandı

Dolandırıcılar şimdi de KOSGEB üyelerine dadandı
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, kentte kimliği belirsiz kişilerin, ÇTSO'ya bağlı üyeleri arayarak KOSGEB'in hibelerinden yararlanmak istemeleri durumunda gö

ÇTSO'ya üye olan iş adamlarını arayarak, KOSGEB'in bazı hibelerinden yararlanabileceklerini söyledikleri, bunun karşılığında gönderilecek evraklar için üyelerden 30-40 lira kargo bedeli istendiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Kentin en büyük meslek örgütü olan ÇTSO'nun KOSGEB'in tüm kurul ve komisyonlarında temsilciler bulundurduğunu belirten Başaranhıncal, üyelere yönelik çeşitli alanlarda destekler sağlayan KOSGEB ile birçok konuda beraber hareket ettiklerini ve ortak çalışmalarda bulunduklarını belirtti.

KOSGEB'in faaliyet ve destek programlarıyla ilgili en doğru ve güncel bilgilerin, KOSGEB Çorum Hizmet Müdürlüğünden öğrenilebileceğini belirten Başaranhıncal, şunları kaydetti:

''KOSGEB faaliyetleriyle ilgili işlemlerde odamız tarafından da yardımcı olunmaktadır. İmkanlar çerçevesinde her türlü kolaylık sağlanmaktadır. Üyelerimize ve işletmelerimize yönelik verilecek destekler de, başta KOSGEB tarafından olmak üzere basın-yayın organları aracılığıyla kamuoyuna duyurulmaktadır. Bu bağlamda odamız üyesi kişi ve kuruluşların, KOSGEB genel müdürlüğü ismini vererek kendilerini arayan ve KOSGEB'in desteklerinden veya hibelerinden faydalanabilmeleri amacıyla kargo gideri adı altında ücret talep eden kişi veya kişilere itibar etmemelerini önemle rica eder, böyle bir durumda odamızdan bu tür faaliyetlerin gerçek olup olmadığı hususunda bilgi edinebileceklerini üyelerimizin bilgisine sunarız.''


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22