banner56

Dev bir mobil hizmet daha kayıp gidiyor!

Dev bir mobil hizmet daha kayıp gidiyor!
Microsoftun bu bedava hizmeti, emektar işletim sistemiyle birlikte tarih olmaya hazırlanıyor!
Microsoft, Windows Phone 7yi sürdükten itibaren eski mobil işletim sistemi Windows Mobile desteğini yavaş yavaş geri çekmeye başladı. Microsoft, Windows Mobile 6.x cihazlarına bir mesaj göndererek My Phone hizmetinin kapatılacağını duyurdu.

My Phone, Windows Phone 7de Windows Live ile sunulan hizmetlere benzer hizmetler sunuyordu: Kişi eşitleme (şimdi Windows Live ile yapılıyor) ve kayıp telefonları bulma. My Phone ile telefon verilerini sunuculara yedeklemek de mümkündü. Tüm bu hizmetler Windows Mobileda ücretsiz olarak sunuluyordu. Bu özellikler, Windows Phone 7 kullanıcılarına sunulmuyor.

Windows Mobile kullanıcıları, 7 Ağustos 2011den itibaren My Phone ile eşitleme yapamayacaklar. Bu tarihten itibaren tüm veriler otomatik olarak kullanıcının SkyDriveına aktarılacak (videolar, müzikler, belgeler ve favoriler hariç). Buna ek olarak Windows Mobile kullanıcıları, 15 Temmuz 2011den itibaren Windows Marketplace for Mobilea da erişemeyecekler. Ancak Marketplacee mobil cihazlarla erişmek mümkün olacak.

Konu ile ilgilenenler, ayrıntılı bilgiyi Microsoftun ilgili makalesinde bulabilirler.
Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22