banner56

Depremzedelerin göçü durdurulmalı

Depremzedelerin göçü durdurulmalı
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Van ve Ercişteki göçün bir an önce durdurulması gerektiğini söyledi. Kışanak, "Geçici konutları temin ederek Vandaki göçü durdurun. İnsanların kendi topraklarını terk ederek başka ke
  Diyarbakırda BDPli belediye başkanlarının da katıldığı Sümerparkta basın toplantısı düzenleyen Kışanak, yerel yönetimler üzerinde siyasi soykırımların devam ettiğini ileri sürdü. Depremin olduğu ilk günden itibaren yerel yönetimlerin harekete geçtiğini belirten Kışanak, "Başbakan iki de bir BDP nerede diye sorup duruyor. Buradan cevap veriyoruz Sayın Başbakana, halkımızın önüne konulan bir kap sıcak aştaydı, sıcak bir battaniyedeydi. BDP insanları soğuktan koruyan giysilerdi. Sosyal dayanışmayı halkla paylaşmaktı. Tüm belediyelerimiz ilk günden itibaren Vana gittiler." diye konuştu.
        Van ve Ercişte insanların salgın hastalıklarla baş etmeye çalıştığını belirten Kışanak, halkın ısınmak için yanmayı göze aldığını kaydetti. Kışanak, "Şimdi yapmaları gereken afet bölgesi ilan etmek. Başbakan halen yanıtını vermedi, neden Vanı afet bölgesi ilan etmiyorsunuz Bir çivi çakılamaz deniliyor. Afet bölgesi ilan ederseniz devlet sorumluluk altına girecek. Evleri yıkılanlara kalıcı konut verme konusunda sorumluluk altına girecek, bundan ilan etmiyor. Resmi hasar tespiti de bu nedenle yapılmıyor." iddiasında bulundu.
Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE

banner23

banner22