banner56

Danıştayın alkole getirilen yaş sınırlamasını red etmesi gerekçesiyle protesto etmek üzere danıştay binası önünde eylem yapıldı!

Danıştayın alkole getirilen yaş sınırlamasını red etmesi gerekçesiyle protesto etmek üzere danıştay binası önünde eylem yapıldı!
Magazinden uzak sanatçı kişiliği, hanımefendi tavırları ve bağımlılıklarıyla mücadelesi ile tanınan Dila Tezemir (Dila) ve başkanlığını yaptığı Hayat Boyu Sevgi Derneği üyeleri danıştayın alkole getirilen yaş sınırlamasını red etmesi gere

Magazinden uzak sanatçı kişiliği, hanımefendi tavırları ve bağımlılıklarıyla mücadelesi ile tanınan Dila Tezemir (Dila) ve başkanlığını yaptığı Hayat Boyu Sevgi Derneği üyeleri danıştayın alkole getirilen yaş sınırlamasını red etmesi gerekçesiyle protesto etmek üzere danıştay binası önünde toplandılar

Dilanın bizzat kendisinin yaptığı basın açıklamasında :.

Devlet, istiklal ve Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerin müsbet ilmin ışığında Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda ve Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmayı amaç edinen görüşlere karşı yetişme ve gelişmeleri sağlayıcı tedbirleri alır.

Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası Madde 58 .maddesini hatırlatarak

Birçok eksiğine rağmen TAPDK ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin alkol tüketimini azaltmak yönündeki gayretleri takdir ve saygıyı hak etmektedir. Bizler bu gayretlerin sonuna kadar takipçisiyiz ve olmaya devam edeceğiz.İnsanları yararına yönetmelikler hazırlayan bir hükümete

halkının bedeni ve ruh sağlığını korumak için yaptıklarından ötürü "irticacı" damgasını hiçbir kuvvet yapıştıramaz.

Tamamına yakını Türk-İslam kültürü ile yetiştirilmiş bir milletin Avrupalı olabilme hayalleri ile Avrupa'nın bile baş edemez hale geldiği alkol ve uyuşturucu bataklığına sürükleniyor olması içler acısı DEĞİLMİ ?

Dinimizce yasaklanmasına rağmen beşeri kurallarla mübah hale getirilmeye çalışılan içkinin içilmesi uyuşturucu bağımlılıklarına atılan en tehlikeli adımdır. TBMM ni görevini yapmaya davet ediyoruz.

Kendi Atasını Alkol ve Sigara bağımlılığından kaynaklı rahatsızlıklar nedeniyle genç yaşında kaybetmiş bir milletin Anayasanın farklı maddelerini bahane ederek çıkar ve rant çevrelerinin menfaatleri doğrultusunda bu konuya karşı çıkmaları kabul edilemez.Bu anlayış ne Atatürkçülüğe ne Cumhuriyetçiliğe nede İnsan Haklarına sığdırılamaz. Oturdukları yerden bilerek veya bilmeyerek verdikleri kararlarla ahlaki yapımızı çökertmeye çalışan, nefsani davranan insanların ve kurumların sonuna kadar karşısındayız. Bu soruna yargı organlarınca değil, yargı karşısında muhakeme eden sağlık kurullarıyla, bilim adamlarıyla, sosyologlarla çözüm aranmalıdır.

Özgürlüğün Ahlaksızlık ile kavram kargaşası içerisinde olduğu günümüzde İnsan Hakları diyerek yapılan düzenlemelere karşı çıkmak alkol alarak kendisini zehirleyen, kaza yapan, magandalık eden, çocuklara tecavüz eden, çocuklarını camlardan atan, gencecik kızlarımızı fuhuş bataklığına saplayan, alkol nedeniyle yuva yıkan, kadın döven insanların suçlarına ortak olmaktır.

Bilimsel araştırmalarda zararları kanıtlanmış, toplumsal zararları her gün daha çok artan alkol ve uyuşturucu sorunun bir takım aydınlarımızın çıkarları doğrultusunda çözülmek istenmediği tespitlerimiz arasındadır.

Buradan yüce Türk Milletine sesleniyoruz ;

Amerika Birleşik devletleri ,Avrupa ülkeleri ve komşu devletler düştükleri alkol bataklığından kurtulmak için yasaklamalar getirmeye gayret ederken bize oynanan oyuna mı geleceğiz? Hayır. Bunun yapılmasına müsaade etmeyeceğiz. Sağlıklı bir toplum ve gelecek için bütün anayasal haklarımızı kullanacağız.

27 Haziran 2011 tarihi itibariyle Anayasamızın 58.Maddesine aykırı hareket eden ve anayasal sorumluluklarını yerine getirmeyen bütün kamu kurum ve kuruluşları, gerçek ve tüzel kişilikler hakkında Türkiye Cumhuriyeti İnsanlarının Adaletini sağlayan adli makamlarımıza tarafımızca suç duyurusunda bulunulacaktır.

Alkol kaynaklı bir yuvanın daha yıkılmasına, bir çocuğumuza daha tecavüz edilmesine, bir kızımızın daha kandırılmasına, bir çocuğumuzun daha babasız veya annesiz büyümesine, bir kadınımızın daha darp edilmesine, bir insanımızın daha kanser olmasına, bir anne ve babanın daha çocukları için gözyaşı dökmesine, bir trafik kazasına daha, bir insanımızın daha kurulan alkol ve fuhuş bataklığına düşürülerek sömürülmesine seyirci kalmayacağız.

Vatanını ve milletini seven, insanı ve insanlığı seven, ve yukarıda belirttiğimiz nedenlerle sorun yaşamış bütün Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarını bizimle birlik olmaya insanlarımızı zehirleyen herkesten adalet önünde hesap sormaya davet ediyoruz.dedi

Yapılan basın açıklamasının ardından Dila ve dernek yetkililerince içki kadehleri kırıldı ve yanlarında getirdikleri alkol dolu şişeler kanalizasyona döküldü. Emniyet müdürlüğünden alınan izinle gerçekleştirilen eylem sorunsuz olarak dağıldı.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22