banner56

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ensar Vakfı Başkanı Ahmet Şişman'ın cenazesinde bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ensar Vakfı Başkanı Ahmet Şişman'ın cenazesinde bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ensar Vakfı Başkanı Ahmet Şişman'ın cenazesinde bir araya geldi

Yaşamı boyunca İslami camianın birçok sivil toplum kuruluşunda başkan ve yöneticilik yapmış olan Ensar Vakfı eski Başkanı Ahmet Şişman (59) önceki akşam evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Camianın Ahmet Abi'si olarak tanınan Şişman, evli ve 4 çocuk babasıydı. Şişman'ın bir süredir kalp rahatsızlığı dolayısıyla tedavi gördüğü öğrenildi.

Ahmet Şişman'ın naaşı bugün öğle namazı sonrası Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verildi. Şişman, Edirnekapı Mezarlığı'na defnedildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski Ensar Vakfı Başkanı Ahmet Şişman için Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreni için camiye geldi.

Yoğun güvenlik önlemleri altında Fatih Camii'ne gelen Gül ve Erdoğan, merhum Şişman'ın ailesine başsağlığı dileklerinde bulunduktan sonra öğle namazı için camiye girdi.

Gönüllü teşekküllerin duayen ismi haline gelmiş ve ömrünün son anına kadar da sivil toplumun ve vakıfların merkezinde yer almış olan Ahmet Şişman, 1990 - 2011 yıllarında Ensar Vakfı Başkanlığı, 1997 - 2000 yıllarında da TGTV Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Şişman, Ensar Vakfı Başkanlığı dışında Filistin Platformu İmar ve Yardımlaşma Derneği, TGTV Kurucular Kurulu Üyeliği, Sivil Dayanışma Platformu Üyeliği, 2010 Kur'an 1400 Platformu Sözcülüğü, Bolulular Platformu kurucu Üyeliği, Önder ve İHH İstişare Kurulu Üyeliği gibi çok sayıda sivil toplum hareketinde görevler üstlendi.

Şişman son olarak "Temiz Medya Platformu" adı ile medyayı sivil denetime açacak çalışmanın önderliğini yapmayı amaçladı, ancak ömrü yetmedi.

Ahmet Şişman'ın, MTTB Dergisi, Düşünce Dergisi, Tohum Dergisi, İzlenim Dergisi gibi pekçok dergide yazısı yayımlandı. Şişman'ın ayrıca Kur'an da Zulüm Kavramı ve Öfkenin Sonbaharı (Hasaneyn Heykel'den tercüme) isimli kitabı bulunuyor

Yakınları daha önce kalp ameliyatı geçiren Ahmet Şişman'ın kalp rahatsızlığı olduğunu ancak bunun çalışmalarını aksatmadığını ifade ettiler.

Şişman'ın vefatından bir gün önce üzerinde çalıştığı bir proje ile ilgili Ankara'ya giderek Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile görüştüğü ifade edildi. Fatma Şişman ile evli olan Ahmet Şişman'ın 3'ü erkek biri kız olmak üzere 4 çocuğu bulunuyordu.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22