banner56

Çocuklara çikolata ikram ettiler

Çocuklara çikolata ikram ettiler

Karaman Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları emniyet kemeri uygulaması ile sürücüleri uyarırken, otomobillerde bulunan çocuklara çikolata ikram ettiler. 


İsmet Paşa Caddesindeki uygulama noktasında otomobilleri durudan polis ekipleri sürücüleri tek, tek emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyardılar. daha sonra polisler otomobillerde bulunan çocuklara içinde çikolata bulunan hediye paketleri ikram ettiler.


Uygulama sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan İl Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, emniyet kemeri takmayan bir tek sürücü kalmayıncaya kadar uygulamalarını sürdüreceklerini söyledi.


Sürücüleri teşvik etmek için 4 yıldır çocuklara üzerlerinde uyarıcı yazılar bulunan hediye paketleri dağıttıklarını ifade eden Sönmez, şunları kaydetti:


"Amacımız ceza yazmak değil, sürücülerimizi trafik kurallarına uymaya teşvik etmek. kurallar bizlerin güvenliği içindir. Karaman Emniyet Müdürlüğü olarak 4 senedir zaman zaman yaptığımız şok uygulamalarla sürücülerimizi uyarıyoruz. özellikle otomobillerde bulunan çocuklarımıza kuralların önemini anlatmaya çalışıyoruz. Onlara çeşitli hediyeler veriyoruz. Bu sene de 5 bin paket içinde çikolatalar bulunan hediye paketleri hazırladık. Uygulamalarda çocuklarımıza bu paketleri hediye ediyoruz."


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2013, 00:29
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22