banner56

Çiftçi Borçları Erteleniyor

Çiftçi Borçları Erteleniyor
Karaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; 09 Eylül 2016 tarih ve 29826 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2016/9147 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı

ile 01.01.2016 tarihinden 31.12.2016 tarihine kadar İlimizde meydana gelen kuraklık, don, dolu ve sel afetlerine maruz kalan ve bu afetler sebebiyle ekilişleri ve ürünleri zarar gören Çiftçi Kayıt Sistemine ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı diğer kayıt sistemlerine göre kayıtlı gerçek veya tüzel kişi üreticilerin T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan Düşük Faizli Kredi Kullandırılmasına İlişkin Bakanlar Kurulu Kararları kapsamındaki kredi borçları 1 (bir) yıl süreyle ertelenecektir.

Kararname kapsamında kredi borçlarının ertelenmesini isteyen gerçek veya tüzel kişi üreticilerin 2016 yılı Ç.K.S. belgesi, nüfus cüzdanı ile birlikte İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kararname Kapsamında borçlarını ertelemek için İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne müracaat eden gerçek veya tüzel kişi üreticiler aynı dönemde borçlu oldukları T.C Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifine de dilekçe ile ayrıca müracaat etmeleri gerekmektedir.

Borçlarını erteletmek isteyen gerçek ve tüzel kişi üreticilerimiz detaylı bilgiyi İl ve İlçe Müdürlüklerimizden öğrenebilirler.

Kamuoyuna duyurulur.
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 09:14
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22