CHP yönetimde görev dağılımını yapıyor Emine Ülker Tarhan

11 Ocak 2013 - 02:00
Meclis'te yemin etmeyen CHP'de yeni grup başkanvekilleri belirlendi. Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce ve Emine Ülker Tarhan.

Meclis'te yemin etmeyen CHP'de yeni grup başkanvekilleri belirlendi. Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce ve Emine Ülker Tarhan.

Emine Ülker Tarhan, CHP'de 1999'dan sonra göreve gelen ikinci kadın grup başkanvekili olarak bir ilke imza attı.

 Meclis'e giderek yemin etmeyen CHP'de yeni yönetim şekilleniyor. Bugün yapılan toplantıda grup başkanvekilleri belli oldu. Yeni grup başkanvekilleri; Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce ve Emine Ülker Tarhan.

Akif Hamzaçebi ve Muharrem İnce daha önceki dönemde de aynı görevi yürütüyordu. Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce ve Emine Ülker Tarhan'ın aday olarak katıldığı ve 129 milletvekilinin oy kullandığı seçimde, üç milletvekili 117'şer oy alarak, CHP'nin yeni grup başkanvekilleri oldu. Seçimlerde, 12 oy ise boş ve geçersiz sayıldı.

İKİNCİ KADIN BAŞKANVEKİLİ

Emine Ülker Tarhan CHP tarihindeki ikinci kadın grup başkanvekili oldu. Daha önce 1996-1999 yılları arasında Oya Araslı aynı görevi yürütmüştü. Dokuz kişiden oluşan Grup Yönetim Kurulu, 7 kişiden oluşan Grup Disiplin Kurulu ve 2 denetçi için de seçim yapıldı.

Bu arada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir araya geldiği Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in Meclis Başkanlığı için aday olabileceği izlenimi aldığını söyledi.

YÖNETİM KURULU

Grup Yönetim Kurulu'nun 9 üyesi de belirlendi. Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Manisa Milletvekili Sakine Öz, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Grup Yönetim Kurulu üyeliklerine seçildi.

DİSİPLİN KURULU

Grup Disiplin Kurulu ise Niğde Milletvekili Doğan Şafak, Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt ve Balıkesir Milletvekili Ayşe Nedret Akova'dan oluştu.
Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ve İzmir Milletvekili Aşkın Türeli de grup denetçisi seçildi.


Source: Karaman Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum