banner56

Cem Garipoğluna 24 Yıl

Cem Garipoğluna 24 Yıl
Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Münevver Karabulutun öldürülmesine ilişkin, sanık Cem Garipoğlunu, 24 yıl hapis cezasına çarptırdı. Baba Nida Garipoğlunun beraat ettiği davada anne Garipoğlu ise 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Cem Garipoluna 24 yıl hapis cezası veren mahkeme ayrıca Garipoğlunun annesi ve amcası Hayyam Garipoğlunu da 3 yıl hapisle cezalandırdı. Baba Nida Garipoğlu ise beraat etti.

Cem Garipoğlunun babası Nida Garipoğlu duruşma sırasında oğlunun cinayeti işlediğini, kendisinin tek hatasının ise oğlunu saklamak olduğunu söyledi.

Baba Süreyya Karabulut ise, oturum sırasında Garipoğlu ailesine "˜Katiller diye bağırdı.

Davada karar öncesinde son sözleri sorulan Cem Garipoğlu şunları söyledi: "Çok üzgünüm. Hem kendi ailem hem Münevverin ailesinden özür diliyorum. Çok pişmanım. Cezama razıyım"

Ara veren mahkeme hakimi, aradan sonra salona basın mensuplarını almadı ve kararı taraflara açıkladı.

Davanın 14 Ekim tarihli son duruşmasında savcı mütalaasını açıklamış Cem Garipoğlunun "Tasarlayarak, canavarca hisle adam öldürmek" suçundan 18 ile 24 yıl arasında ağır hapis cezasıyla cezalandırılmasını istemişti. Garipoğlu suç tarihinde 18 yaşından küçük olduğu için TCKda bu tür suçlar için öngörülen "ağırlaştırılmış müebbet hapis" cezası verilemiyor.

Cem Garipoğlu, 3 Mart 2009da işlediği cinayetin ardından 197 gün boyunca firari olarak saklandı.

MAHKEME VAHŞİCE İŞLENDİĞİNE KANAAT GETİRMİŞ Mahkemenin kararını NTVye değerlendiren Ceza Hukuku Uzmanı Yılmaz Yazıcıoğlu şunları söyledi: "Mahkeme olayı vahşice işlendiğine kanaat getirmiş. Yapabileceklerinin en üst sınırını uyguladılar. Bu ceza, belirli bir hapis içerdiği için Yargıtay cezayı denetleyecek. Sosyolojik ve psikolojik olarak mahkeme en üstten cezayı verdi. 18 yıl infaz kurumunda geçirmesi gerekecek, iyi halli olarak geçirirse. Daha henüz karar kesinleşmedi. Babasının beraat etmesi uygun görünüyor."
Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22