banner56

Buzağı Güzellik Yarışması Yapıldı

Buzağı Güzellik Yarışması Yapıldı
Kılbasan Kasabamızda Buzağı Güzellik Yarışması Yapıldı

Karaman Valiliği Tarım İl Müdürlüğümüzce organize edilen ve Mevlana Kalkınma Ajansınca finanse edilen  Buzağı Güzellik Yarışması 16.06.2011 günü Kılbasan Kasabasında yapıldı.
Programa İl Müdür Yardımcı Vekili Refik KİRAZ, Kılbasan Belediye Başkanı İbrahim BAYKARA, Yollarbaşı Belediye Başkanı Mehmet SARIÜZÜM, Karaman Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Hasan Bayad, Karaman Süt Üreticileri Başkan Yardımcısı Süleyman Selim AKKUŞ, Şube Müdürleri, Çevre Köylerden gelen vatandaşlar ve Kılbasanlı yetiştiriciler katıldı.
Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Kılbasan Belediye Başkanı İbrahim BAYKARA Buzağı Güzellik Yarışmasının beldelerinde yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek bu tür etkinliklerin bölge hayvancılığına önemli katkılar sağlayacağını ve üreticilerin hayvan yetiştiriciliği konusundaki gelişmeleri takip edebilecekleri bir ortam olduğunu belirterek yarışmada emeğe geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti. İbrahim BAYKARA’ın ardından kürsüye gelen İl Müdür Yardımcı Vekili Refik KİRAZ yaptığı konuşmada: “Çiftliğimizin Sultanları Projesi kapsamında 9 köy/beldede 250’si beyan olmak üzere 290 çiftçimiz Süt Sığırı Yetiştiriciliği Eğitimine katılmışlardır. Bu eğitime katılan çiftçilerimizden ve İl Müdürlüğümüz görevli personelinin katıldığı Konya ve Aksaray illerini kapsayan çiftçi inceleme gezisi düzenlenmiştir. Yem bitkisi yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak için 10 dekar Slajlık Mısır, Yonca, Macar Fiği demestrasyonu hedef bölgelerde kurulmuştur. Koruyucu hekimliğin hayvancılıktaki öneminin çiftçilere anlatılması amacıyla her eğitim yerinde 10 adet hayvanda mastitist aşılaması uygulanmıştır. Suni tohumlamanın yaygınlaştırılması için 10 adet suni tohumlama uygulaması yapılmıştır. Hayvan refahının öneminin ve hayvanların verimdeki etkilerinin görülmesi için 6 adet serinletme fiskiyesi uygulaması yapılmıştır.
Yarışmanın ilimiz ve bölgemiz hayvancılığı için önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu yarışmanın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
    Konuşmaların ardından yarışma jürisinin yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye girenler çeşitli hediyelerle ödüllendirildiler. Programa ödül töreninin ardından sona erdi.Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER