banner56

Büyük saldırı başlıyor mu Anonymus

Büyük saldırı başlıyor mu Anonymus
Türkiyedeki internet sansürü sonunda dev hacker grubunu da kızdırdı. İşte tehdit gibi bir bildiri!
Dünyanın en ünlü hacker gruplarından biri olan Anonymus, özellikle Wikileakse verdiği destekle son zamanlarda adından sıklıkla bahsettiriyor. Sonynin defalarca hacklenmesi olayında bile bir numaralı şüpheli olarak ortaya atılan grubun son hedefi, Türkiyede uygulanan internet sansürü olacak gibi görünüyor.

Anonymus, yayınladığı bildiride Türkiye hükümetinin internet üzerinde uyguladığını iddia ettiği sansürü sert bir dille eleştiriyor, 22 Ağustosta devreye girecek olan filtre uygulamasına özellikle vurgu yapıyor.

Özgür internetin bir insan hakkı olduğunu söyleyen grup, bildiride Türkiyede yüz binlerce insanın internet sansürüne yönelik kararları protesto ettiğinden ancak AKP hükümetinin insanların seslerini duymazlıktan geldiğinden ve protestocuları polis şiddetiyle bastırdığından bahsediyor.

Ve en can alıcı nokta bundan sonra geliyor. Anonymus, bundan böyle sansüre karşı sessiz kalmayacağını ve Türkiye vatandaşları ile birlikte savaşacağını ilan ediyor. Bu da, özellikle devlet sitelerine karşı yapılacak büyük bir saldırı dalgası olarak değerlendirilebilir.

Anonymusun yayınladığı bildirinin tamamını, haberimizin ikinci sayfasında bulacaksınız. Bakalım bu bildiri, sonrasında neler getirecek...

Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER