banner56

BU BAYRAM ÖNCE KOMŞUNDAN BAŞLA

BU BAYRAM ÖNCE KOMŞUNDAN BAŞLA
Karaman Kent Konseyi Kurban Bayramında maddi durumu zayıf ailelere yönelik “Önce Komşundan Başla” sloganıyla gerçekleştirilecek projeye yardımseverlerden destek bekliyor.Kurban yaklaşmaktır. Yoksula bir adım daha yakın olmaktır. Mazluma uzanan bir el olup; Hayra yaklaşmaktır.

Projeyle ilgili Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven şunları söyledi: ”Yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte ihtiyaç sahibi ailelerimiz için kesilen kurbanın bir parçasına talip oluyoruz. Kurban ibadet, paylaşmak kardeşliktir. Bu düsturla önceliğimizin yakın çevre ve komşumuz olmasını ümit ediyoruz. Biz bu projeyle vatandaşlarımızın kendi mahallesindeki ihtiyaç sahibi ailelerle iletişimi sağlayabilmesi için onlara yol göstermeyi ve özellikle bayram döneminde bizimle iletişim kurup ‘’Kurban etimi nereye vereyim’’ diye soran hemşerilerimize yardımcı olabilmeyi amaçladık. Proje kapsamında Karaman Merkezde ki 56 mahalleden ihtiyaç sahibi ailelerimizin iletişim bilgileri hazırlıyoruz. Bize ulaşan yardımseverlerimiz hangi mahalledeyse bizde o mahalledeki ihtiyaç sahibi ailemizin iletişim bilgilerini verip kendi eliyle kurbanını vermesini sağlayacağız. Kurban dayanışma ve kardeşliğin pekişmesi demektir. Kurban yaklaşmaktır.

Yoksula bir adım daha yakın olmaktır. Mazluma uzanan bir el olup; Hayra yaklaşmaktır. Gelin her bayramda olduğu gibi bu bayramda da ihtiyaç sahibi ailelerimize yardım elini uzatalım. Yardım ve iyilik bulaşıcıdır. Daha güzel bir Dünya için merhametimiz ve yardımseverliğimiz ile el ele vererek bir tebessümün sebebi olalım.”

Proje hakkında ayrıntılı bilgi almak ya da destek olmak isteyen vatandaşlarımız 0 ( 338 ) 226 41 57 numaralı telefonu arayabilirler.
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22