banner56

Battal Gazi Aranıyor

Battal Gazi Aranıyor
Battalgaziyi, sinema filmi olarak yeni yorumuyla çekmeye hazırlanan

Battalgaziyi, sinema filmi olarak yeni yorumuyla çekmeye hazırlanan, Yönetmen Fehmi Demirbağ, genç Battalgazi ve sevgilisi Sarinayı oynayacak yeni yüzler bulmak için çalışma başlattı. Ekip, Beyoğlunda Battalgazi filmlerinin efsane Oyuncusu Cüneyt Arkın, mehter takımı ve atla dolaşarak, yeni yüzler aradıklarını duyurdu. Başvurular internette www. battalgaziaraniyor. com adresinden kabul edilirken, elemelerin 23 Temmuzda Malatyada yapılacağı duyuruldu.

Galatasaray Lisesi önünde öğlen saatlerinde yapılan tanıtıma oğulları Kağan ve Murat ile gelen Cüneyt Arkın, ekibin getirdiği atı sevip, mehter takımı ile kösk vurdu.

Daha sonra yapılan toplantıda konuşan yönetmen

Fehmi Demirbağ; "Cüneyt Arkın 35-40 yıl önce oynadığı 4 adet Battalgazi sinema filminde, kafamızda bir resim oluşturdu. Dolayısı ile o resmin üzerine çıkmamız gerekiyor. Bunu yapabilmek için ikinci bir Cüneyt Arkın a ihtiyaç var. Ciddi olarak zorlanacağımız bir konu. Ne yapalım derken, hiç olmazsa Battalgazi yi oynayabilecek, özellikle Cüneyt ağabeyin oluruyla. Öncelikle Cüneyt ağbeyin bu işe olur vermesi gerekiyor. Bunu bir yarışmayla yapalım istedik. Battalgazi dediğimiz bin yıllık bir destan. Anadoluda İslam sonrası dönemdeki tüm destanlara dayanak teşkil ediyor. Battal gazi destanının içeriği 19 ayrı hikayeden oluşuyor. 9uncu bölümden sonra fantastik kurgularla örülü bir hikaye. Buna da zemin oluştu. Hollywood sineması da, fantastik hikayelerin, tarihle örtüşmesi aşamasına geldi. Kafamızdaki şablon Yüzüklerin Efendisi ve Karayip Korsanları. Biz bunu harmanlayıp, Battalgazi ile nasıl örtüştürürüz dedik. Sanırım hikayede bunu gerçekleştirdik. Dünya klasmanına adım atalım diye, Bruce Wills, gibi bir isimle temastayız. İçerden zaten Cüneyt ağabeyin üzerine bir isim yok. Destek adına Cem Yılmaz ve Haluk Bilgineri düşünüyoruz. Ayrıca bir sosyal sorumluluk olarak, filmden gelecek geliri çocuk hastaneleri ve okul yapımına harcayacağız" dedi.

Cüneyt Arkın da, uluslararası sinema yarışmalarında doğu filmlerinin ödül kazandığına dikkat çekerek, "Çünkü çok saf, sıcak, samimi. Battalgazi çekilmesi, beni çok sevindirdi. Yıllardır Türkiye yi dolaşıyorum. Gençlere alkol ve uyuşturucu konusunda bilgiler veriyorum. Türk gençliği tarihini çok seviyor. Önemsiyor. Bunlar güzel şeyler. Bunlar Türk gençliğine çok şey katacak. Nereye gitsem, her yaştan insan, İyi ki bu filmleri çekmişsin. Biz filmlerini izlerken tarihimizi canlı olarak yaşıyoruz diyorlar" dedi. Cüneyt Arkın, "Daha saf, daha bizden, daha içten bir Battalgazi beklerim. Öyle Yüzüklerin Efendisinden, Harry Potterdan bana ne. Taklit bile etmem. Anadolu ne kadar zengindir. Öylesine zengin bir Türkiyede batıyı örnek almam. İşin içine fazla teknik de katmam. Sen kahramansan, ne yaptığını hünerini görecek. Mümkün olduğu kadar insan. Bizden olan herşey" diye konuştu.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22