banner56

Başkent Kulisi

Başkent Kulisi
AK Parti Karaman Milletvekili ve Milletvekili Adayı Sayın Mevlüt AKGÜN 04.06.2011 tarihinde Mehmet ACET’in sunduğu Kanal 7’de canlı olarak yayınlanan Başkent Kulisi Programına katıldı.

Programda sekiz buçuk yıllık iktidarIarı döneminde yapılanlara değinen AKGÜN, seçimlerde eskisi gibi görüntü kirliğinin ve kalabalık, gürültülü kahve toplantılarının olmadığını söyledi.

Eğitimden-Sağlığa, Ulaştırmadan-Toplu Konuta yaptıkları dev dönüşümleri anlatan, bu yapılanları gören ve destek veren vatandaşlarımızın, Dış İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU’nun AK TEKKE meydanındaki mitingine MHP ve CHP liderlerinin mitinglerinden daha kalabalık bir şekilde katıldıklarını ifade etti. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Türkiye’nin itibarını yükselttiğini, bölgenin en çok sevilen, değer verilen ve takdir gören bir lider olduğunu söyledi.

İnsan sağlığına önem verdiklerini eskiden olduğu gibi hastane kuyruklarını olmadığını, yatalak hastalara bakanlara ücret verdiklerini, en uzak yerlerde oturan diyaliz hastalarının evlerinden alınıp tekrar evlerine ücretsiz olarak ambulanslarla götürüldüğü anlatan AKGÜN, yaptıkları duble ve bölünmüş yollara ulaşımda yaşanan sorunların çok azaldığını, Sarıveliler’i Alanya’ya bağlayan Kuş Yuvası Mevkisin deki yolu tünellerle açılacağını ve AK Parti Hükümetinin bu yol için 200 Trilyon lira kaynak ayırdığını da ekledi.

Maddi geliri az olan vatandaşlarımıza 200 TL taksitle ev kazandırdıklarını ifade eden Milletvekilimiz Sayın Mevlüt AKGÜN, AK Parti Hükümetince tarımda verilen desteklerle çiftçimizin bir nebze de olsa rahatladığını, Ziraat Bankası Kredilerinin %59’lardan %5’lere düşürüldüğünü, 0 faizli hayvancılık kredisinin verilerek hayvancılıkla uğraşan vatandaşımıza destek olunduğunu söyledi.

Karaman için gelecekteki hedeflerinin de; Bölge hastanesi, Tren Garının yenilenmesi, Sosyal Alanları ve Su Oyunları Karaman Doğukışla Vadisi, Teknopark, Ereğli Yolu Köprülü Kavşağı, Yeni Sanayi Siteleri, Havacılık MYO, Karaman Mut Bölünmüş Yolu, Yeni Adliye Binası, İbrala Barajında içme suyu sağlanması projelerinin olduğunu söyledi.Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER