banner56

Başbakan Başmüşaviri, Haaretz gazetesindeki ifadelere açıklık getirdi

Başbakan Başmüşaviri, Haaretz gazetesindeki ifadelere açıklık getirdi

Başbakan Başmüşaviri İbrahim Kalın, İsrail'de yayımlanan Haaretz gazetesindeki haberde kendisine de atfen birtakım ifadelere yer verildiğini belirterek, ''O alıntıların neredeyse tamamı gazetenin kendi yazdığı ve bana atfettiği ifadeler. Özetle bizim söylediğimiz şu: Türkiye'nin bilinen talepleri karşılanmadığı sürece Türkiye-İsrail ilişkilerinde herhangi bir iyileşme gerçekleşmeyecek. İlişkilerde bir iyileşmenin olması, Türkiye'nin bu taleplerinin karşılanmasına bağlıdır'' dedi.

Kalın, İsrail'de yayımlanan Haaretz gazetesinin bugünkü sayısında yer alan habere ilişkin AA muhabirine açıklamada bulundu.

Haberde kendisine atfen birtakım ifadelere yer verildiğini belirten Kalın, sözlerini şöyle sürdürdü:

''O alıntıların neredeyse tamamı gazetenin kendi yazdığı ve bana atfettiği ifadeler. Özetle bizim söylediğimiz şu: Türkiye'nin bilinen talepleri karşılanmadığı sürece Türkiye-İsrail ilişkilerinde herhangi bir iyileşme gerçekleşmeyecek. İlişkilerde bir iyileşmenin olması, Türkiye'nin bu taleplerinin karşılanmasına bağlıdır ama Haaretz gazetesi bunu çok farklı bir şekilde vermiş, kendilerine ait ifadeleri benden alıntı gibi aktarmışlar.''

 


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22