banner56

Bakan Elvan Taşeli Bölgesinde

Bakan Elvan Taşeli Bölgesinde
Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan Ermenek Taşeli, Kültür, Sanat ve Sıla Şenliğine katılmak ve bir dizi açılışlar yapmak üzere Ermenek İlçesine geldi.16 Eylül 2016 Cuma günü Ermenek’te bu yıl 21’incisi gerçekleştirilen Ermenek Taşeli, Kültür, Sanat ve Sıla Şenliğiyle beraber temeli atılacak olan İncikzade Mustafa ve Emine Keleş Ortaokulu ile açılışı yapılacak olan Ermenek Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi Salonu Açılış programına Bakan Elvan’ın yanı sıra Vali Süleyman Tapsız, Gençlik ve Spor eski Bakanı Fikret Ünlü, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti.

Ağrı Tendürek dağında girilen çatışmada şehit olanlara Allah’tan rahmet geride kalan ailelerine sabrı cemil niyaz ederek konuşmasına başlayan Vali Süleyman Tapsız; “21’incisi düzenlenen bu etkinliğin amacı, tarihi, ormanları, kirazı, yaylalarıyla, mavi ile yeşilin bin bir tonunun sevgiyle kucaklaştığı, tarih boyunca birçok medeniyetin kültürünü barındıran Ermeneği tüm yönleriyle ülkemize ve dünyaya tanıtmaktır” dedi.

Vali Tapsız; “Hizmet yarışında bütün mesele ülkesine ve ülkesinin insanına, şehrine ve şehrinin insanına sevdalı olmaktır. Bir insan ben bu şehre bu ülkeye sevdalıyım diyorsa bütün sorunları çözebilir. Karaman’a son 14 yılda 8 milyarlık yatırım yapıldığını görüyoruz. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, bölünmüş yolar yapılarak, hızlı tren gibi, restorasyonlar yapılarak tarihe sahip çıkılması gibi çok ciddi yatırımlar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor” dedi.

İlimizin problemlerinin çözümü, kalkınması ve tanıtımın etkin bir şekilde yapılmasının ancak devlet millet kaynaşmasıyla mümkün olduğunu dile getiren Vali Tapsız, İş adamlarının kendi memleketlerine yatırım yapmaları, istihdam sağlamaları, STK’ların bunları desteklemeleri, problemlerin çözümünü daha da kolaylaştıracağını söyledi.

Yerel kaynakları değerlendirip hizmet üretmeye, üretilen hizmetlerde de çağdaş kaliteye ulaşmanın gayreti içerisinde olmaları gerektiğinin altını çizen Vali Tapsız, “Çok güzel bir coğrafyada ve çok güzel bir yöredeyiz. Bu tür etkinlikler birlik ve beraberliğimizin sembolüdür. Bu nedenle devam ettirilmesi çok önemlidir. Milletlerin bekâsı kültürlerin doğru yansıtılmasına bağlıdır” dedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan konuşmasında; “Devletin tüm kurumlarının insanlarımız için geceli gündüzlü çalıştığını ve çalışmaya devam edeceğini belirten Bakan Elvan, Darbe girişimine inat, Fetö hainlerine inat, pkk hainlerine inat, karanlık üst akıllara inat, Türkiye’yi karıştırmak isteyenlere kalkınmanın, gelişmenin durmasını isteyenlere inat, büyümemiz devam ediyor. Yine büyük büyük projelerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Kim ne derse desin, kim ne söylerse söylesin, kim Türkiye üzerinde hesap yaparsa yasın, biz tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet ülküsü çerçevesinde birlik içerisinde, dirlik içerisinde kıyamete kadar huzur ve barış içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Hiç kimse bunu engelleyemeyecek. Büyümemizi de kalkınmamızı da engelleyemeyecek” dedi.

Yaşanan darbe girişimine rağmen Türkiye’deki yatırımların hızla devam ettiğini söyleyen Bakan Elvan, “Türkiye’nin hızla normalleşme sürecine girdiğini belirterek ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Son 8 yılda Ermenek ve Karaman’da yapılan yatırımlara bakıldığında, yapılan çalışmalarla birlikte bölgenin çehresinin değiştiğini söyleyen Bakan Elvan, ülkemiz ve milletimiz için geceli gündüzlü çalışmaya devam edeceğiz. Hiçbir işimiz yarım kalmayacak. Tüm projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz” dedi.


Konuşmaların ardından Bakan Elvan, Vali Tapsız ve protokol üyeleri tarafından Ermenek Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Binada incelemelerde bulunan Bakan Elvan, Vali Tapsız ile birlikte daha sonra 24 derslik İncikzade Mustafa ve Emine Keleş Ortaokulu’nun temel atma törenine katıldı.

Etkinlikler kapsamında daha sonra, Bakan Elvan, Vali Tapsız ve protokol üyelerinin de katıldığı Lütfi Elvan Kent Meydanındaki Ermenek yerli ürünler pazarı gezildi.
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 09:13
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22