banner56

Babalar Günü

Babalar Günü
Bugün 19 Haziran... Yani Babalar Günü. Babalar Günü için günler öncesinden hazırlık yapan evlatlar babalarının gününü kutluyor. İşte Babalar Günü ayrıntıları:

Bugün Babalar Günü... Tüm Babaların "Babalar Günü"nü kutluyor, Haber Aktüel ailesi olarak babalara evlatları ile birlikte nice "Babalar Günü" diliyoruz.'Baba'mıza ne kadar harcadık?

Tüketiciler Birliği Engelli Tüketici Hakları Komitesi Başkanı Ferdinaz Koyuncu, ''Babalar Günü'' için son beş yılda yaklaşık 2,6 milyar lira harcandığını belirtti.

Babalar GünüKoyuncu, yaptığı yazılı açıklamada, ''Babalar Günü''nde yapılan harcamaları değerlendirdi. Kapitalizmin ömrünü uzatabilmek için alışverişi teşvik eden günler ilan ederek daha fazla tüketim yapılmasını sağladığını kaydeden Koyuncu, ''Nakit harcamaların yetersiz kalması nedeni ile kredi kartı kullanımı yaygınlaştırılmış, alışverişler her geçen yıl artarak devam etmiştir. Sevgimizin büyüklüğünü kredi kartı limitimize endekslediğimiz günden beri kredimiz ile birlikte gönül zenginliğimiz de yıpranmaktadır'' ifadesini kullandı.

Koyuncu, Babalar Günü için kredi kartıyla 2006 yılında 358 milyon lira, 2007'de 445 milyon lira, 2008'de 524 milyon lira, 2009 yılında 596 milyon lira, 2010 yılında da 715 milyon lira olmak üzere beş yılda 2 milyar 638 milyon lira harcama yapıldığını vurguladı.

İlk babalar günü hediyesi oğlunun ciğeri oldu

Çiftçi Mehmet Harun Dumlu (54), Hepatit B'ye bağlı karaciğer yetmezliğinde son aşamaya gelince oğlu Abdulillah Dumlu'dan (27) alınan karaciğer dokusuyla sağlığına kavuştu. Doç. Dr. Murat Kılıç başkanlığında karaciğer nakli ameliyatını gerçekleştiren Kent Hastanesi Karaciğer Nakli Ekibi adına açıklama yapan Operatör Dr. Cahit Yılmaz, 2004 yılından 2011 yılına kadar Mehmet Harun Dumlu'nun Hepatit B'ye bağlı karaciğer yetmezliği nedeniyle Konya'daki hastanelerde tedavi gördüğünü belirtti.

Başbakan Erdoğan'dan 'Babalar Günü' Mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, babalara gereken saygının gösterilmesinin ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti. Başbakan Erdoğan, bir mesaj yayımlayarak, Babalar Günü´nü kutladı. Mesajında, "Üslendikleri maddi sorumlulukların yanısıra gösterdikleri hoşgörü, sevgi ve şefkatle aile bağlarının güçlenmesini, çocuklarda güven duygusu oluşmasını sağlayan babalar, toplumsal yapımızın şekillenmesinde önemli bir rol oynamaktadır" diyen Erdoğan, babalara gereken saygının gösterilmesinin asla ihmal edilmemesi gerektiğini bildirdi. Erdoğan, mesajında ayrıca, "Biz de, tecrübeleriyle bize yol gösteren, imkanlarını bizim için seferber ederek önümüzü açan, bir ömür bayı maddi-manevi her türlü desteğini arkamızda hissettiğimiz babalarımıza gereken saygıyı göstermeyi asla ihmal etmemeliyiz" dedi. 


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER