banner56

Atatürk Havalimanı Dış ve İç Hat Terminal girişlerinde yapılan aramalarda artık kemer ve ayakkabılar çıkarılmayacak

Atatürk Havalimanı Dış ve İç Hat Terminal girişlerinde yapılan aramalarda artık kemer ve ayakkabılar çıkarılmayacak
Atatürk Havalimanı Dış ve İç Hat Terminal girişlerinde yapılan aramalarda artık kemer ve ayakkabılar çıkarılmayacak. Atatürk Havalimanı Güvenlik Komisyonu yolcuların şikâyetleri üzerine Temmuz ayından itibaren bu uy

Atatürk Havalimanı Dış ve İç Hat Terminal girişlerinde yapılan aramalarda artık kemer ve ayakkabılar çıkarılmayacak. Atatürk Havalimanı Güvenlik Komisyonu yolcuların şikâyetleri üzerine Temmuz ayından itibaren bu uygulamayı kaldıracak.

İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın, yaptığı açıklamada gelen talepleri Güvenlik Komisyonu'nda değerlendirdiklerini belirterek, "Bir ay önce güvenlik komisyonunda bu durumu değerlendirdik. Özellikle yolcularımıza en iyi hizmeti nasıl sunabiliriz diye. İlk girişte yolcularımızın ayakkabı ve kemer çıkarma konusunda talepleri geldi. Bizde değerlendirdik.X-Ray'lerde özellikle paketlerin içini görebilmemiz çok önemliydi ama kişilerin üst aramalarında kemer ve ayakkabı çok risk taşımıyordu. Uluslararası boyutta önemli bir imajdı. Buna hep beraber karar verdik. Bundan sonra hiçbir yolcudan kemer ve ayakkabı çıkarttırmayacağız. Böyle bir uygulamaya başlayacağız"dedi.

Aydın, uygulamanın Temmuz ayı içerisinde başlatılacağını kaydetti. Aydın, gazetecilerin ilk arama noktalarının tamamen kaldırılmasına ilişkin sorularına da şimdilik düşünülmediğini söyledi.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER