banner56

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu'nun kurucusu ve sözcüsü Şafak Bay hayatını kaybetti.

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu'nun kurucusu ve sözcüsü Şafak Bay hayatını kaybetti.
Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu(AYÖP) kurucusu, sözcüsü, hareketin simgesi haline gelen kemik kanseri ile mücadele eden Şafak Bay hayatını kaybetti. Tedavi gördüğü GATA'da bugün yaşamını yitiren Ş

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu(AYÖP) kurucusu, sözcüsü, hareketin simgesi haline gelen kemik kanseri ile mücadele eden Şafak Bay hayatını kaybetti. Tedavi gördüğü GATA'da bugün yaşamını yitiren Şafak Bay, atanamayan öğretmenlerin sorunlarını Türkiye'nin gündemine taşıyan isimdi.

Tedavi için Amerika'ya giden ancak Türkiye'de tedaviye devam etmek için yaklaşık bir yıl önce dönen Şafak Bay, hastalığa daha fazla dayanamadı. Şafak Bay'ın hastalığının hızla ilerlemesine rağmen kararlı, azimli tutumu da herkese örnek olmuştu. Onu destekleyen mücadelesine inanan binlerce kişi ile kurulan Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP), öğretmenlerin sorunlarını güneme getiren en etkin platform oldu.

SİMGE OLMUŞTU

2005 yılından beri kemik kanseriyle mücadele eden Bay'ın hastalığı tüm müdahalelere rağmen durdurulamadı ve her geçen gün ilerledi. Tedavisi pahalı olduğu için zor günler yaşayan Bay, açlık grevine de başlamış "Hastalıktan öleceğime açlıktan ölürüm" demişti. Bay'ın çığlığının ardından tedavisine başlanabilmişti. Bay için başlatılan "Şafak Bay Yaşasın" imza kampanyası ile Sağlık Bakanlığı'nın dikkati çekilmeye çalışılmıştı.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22