banner56

Apple, bu uygulamadan kopya mı çekti

Apple, bu uygulamadan kopya mı çekti
Sıradan bir öğrenciydi; ta ki Appleı, kendi yazılımını çalmakla suçlayana kadar...
Appleın jailbreak topluluğunun fikirlerini alarak ürünlerine yerleştirmesi zaman zaman rastlanan bir durum. Bunun en son örneği ise iOS 5deki uyarı sisteminin MobileNotifier uygulamasının geliştiricisinin işe alındıktan sonra Appleın bu uygulamaya benzer bir sistem kullanması. Ancak bir öğrenci Appleın kendi uygulamasını aldığını ve değiştirerek iOSda kullandığını iddia ediyor.

Wi-Fi sync olarak bilinen özellik, iOS cihazlarının kablosuz olarak eşitlenmesine izin veriyor. Telefon şarj edilmeye başlandığında sistem bunu algılıyor ve diğer cihaz aranmaya başlanıyor. Eğer eşleştirilmiş bilgisayar bulunursa eşitleme işlemi başlatılıyor. Huffington Posta göre Greg Hughes, Wi-Fi Synci App Store bir seneden önce, yani Apple bu desteği eklemeden önce göndermiş. İşin ilginç tarafı Apple, bu uygulamayı reddederek Hughestan bir CV istemiş. Hughes ise uygulamasını Cydia Storea taşıyarak bu mağazada 9.99 dolardan 50.000 adet satmış.

Hughesun uygulaması ile Appleın çözümü arasında önemli benzerlikler bulunuyor. Örneğin simgeler oldukça benziyor. Hughes ise buna çok şaşırdığını söylüyor.
Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22