banner56

Ankara'daki Hopa eyleminde gözaltına alınanlar işkence gördüklerini iddia edip yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı

Ankara'daki Hopa eyleminde gözaltına alınanlar işkence gördüklerini iddia edip yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı
Otobüste 5 saat Ankara’da gözaltına alınan ve yüzlerindeki morluklar ile kollarındaki kelepçe izleri hâlâ geçmeyen eylemciler, polis otobüsü ve emniyette “darp, taciz ve hakarete” uğradı

Otobüste 5 saat Ankara’da gözaltına alınan ve yüzlerindeki morluklar ile kollarındaki kelepçe izleri hâlâ geçmeyen eylemciler, polis otobüsü ve emniyette “darp, taciz ve hakarete” uğradıklarını iddia etti.

Cumhuriyet gazetesi Hopa olaylarında gözaltına alınanların anlattıklarını manşetine taşıdı.

Haberde  BES üyesi Hacı Özkan'ın “Orada yaşadıklarımı anama diyemedim. Umarım bu işkenceyi yapanlar analarına söyleyebilmişlerdir” sözlerine yer verildi.

4 gün gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakılanlar, dün Mülkiyeliler Birliği’nde basının karşısında çıktı işkence iddiasını dile getirdiler:

NEFES ALAMIYORUM

Hüseyin Gölpınar (BES üyesi): Cinsel ve ırksal içerikli küfürlerle psikolojik işkence gördüm. Engelli olduğumu söyledim ama bu sefer de saldırının dozunu iyice arttırdılar. Aldığım darbeler sonucu her iki elimin başparmaklarımda doku kaybı var. Kaburgama aldığım darbe nedeniyle nefes alamıyorum.

ERKEK POLİSLER TACİZ ETTİ İDDİASI

Bülent Teoman Özkan (ÇHD üyesi Avukat): Avukat olduğumuzu söylememize rağmen polis kimlik sormadan gözaltına aldı. Saçımı çekerek götürmeye çalıştılar. Düşen gözlüğümün üstüne polis bilerek bastı. Avukat Pınar arkadaşımız araca dövülerek bindirildi. Duygu ise erkek polislerin taciziyle karşılaştı. “O..., bir yerlerinize bir şeyler yazacağız, şerefsizler” gibi sözler kullanarak taciz ettiler.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22