banner56

AMD bilgisayarlarda yeni bir dönem başlatıyor!

AMD bilgisayarlarda yeni bir dönem başlatıyor!
AMDnin yeni Fusion APUları, pil ömrünü uzatıyor, inanılmaz bir performans sunuyor!
AMD yaptığı bir açıklamada, yeni yüksek performanslı AMD Fusion A Serisi Hızlandırılmış İşlemciler (APU) ile ana akım bilgisayar kullanımında yeni bir dönem başlattığını duyurdu. Tüketiciye yönelik masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda gerçekten sürükleyici deneyimleri mümkün kılan AMD A Serisi APUlar, parlak HD grafikleri, süper bilgisayar benzeri performansı ve 10,5 saatten fazla pil ömrünü bir araya getiriyor.

Giderek dijitalleşen ve görsel odak kazanan dünyada, tüketiciler çoğul görevlere, canlı grafiklere, gerçek gibi oyunlara, takılmayan filmlere ve mükemmel çoklu ortam performansına daha fazla önem veriyorlar. AMD A Serisi APUlar bu ihtiyaçları karşılamak için dört adede kadar x86 CPU çekirdeğini DirectX 11 özellikli ve harici ekran kartı düzeyinde performans veren, 400 adede kadar Radeon çekirdeği içeren ekran kartları ve ayrı HD video işleme özelliğiyle aynı yongada birleştiriyor. AMD A Serisi APUlar ayrıca jest arabirimleri, çoğul ekran desteği, 3B eğlence ve gerçek zamanlı görüntü dengeleme gibi ileri özellikler de içeriyor.

"AMD A Serisi APU, AMD için bir dönüm noktası olmanın yanında, mikroişlemcinin icadından beri bu sektörde meydana gelmiş en büyük mimari değişimlerinden biri de olabilir," diyen AMD Ürün Grubu Genel Müdürü Rick Bergman, şöyle devam etti: "Yepyeni bilgisayar deneyimlerinin müjdesini vermenin yanında, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda eşsiz grafik ve video performansını da beraberinde getiriyor. Bugünden itibaren, harici ekran kartı düzeyinde performansı ana akıma da sunabileceğiz."

AMD A Serisi APUlar (eski kod adı "Llano") sevkiyat aşamasındadır ve 2011in ikinci çeyreğinde ve sonrasında önde gelen OEMlerin 150den fazla masaüstü ve dizüstü modelinde kullanılacaktır. HD video, 3B dönüştürme ve veri bakımından yoğun iş yükleri için tek kalıplı bir işlemcide güçlü seri ve paralel işlem kabiliyeti sunan AMD A Serisi APUlar, yazılım geliştiricilere daha da küçük bir tasarımda benzersiz güç ve potansiyel sağlıyor.
Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22