banner56

Aksaray Belediyesi Oyun Parklarını Modernize Ediyor

Aksaray Belediyesi Oyun Parklarını Modernize Ediyor

Aksaray Belediyesi, iki yıllık süre içerisinde 100 parklık oyun seti ihalesi sonrasında kentteki bir çok parkı modernize ederken, yeni park alanları da oluşturuyor.


Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, göreve başladığı iki yıllık süre içerisinde 100 parklık oyun seti ihalesi sonrasında oyun ve spor aletlerini gerekli görülen bölgelere monte ederek şehirde birçok parkı modernize etmişti. Bunlardan 48 mahallede bulunan toplamda 189 adet parkın 42 tanesi yenileyip 18 tanesinin de yeniden yaparak şehre armağan etti. Bu parklara küçük çocukların olduğu gibi büyükler içinde çeşitli aktivite aletleri yerleştirildi. Parklar konusunda eksiklik hisseden mahalle ve sokaklarda halkın isteği doğrultusunda çalışmaları hassas bir şekilde devam ettiren Başkan Yazgı, şehre yeni yaşam alanları ve sosyal alanlar oluşturmak adına projelerine hız verdi.


Çocukların dünyasını süsleyen masal kahramanlarını parkalara taşıyan Aksaray Belediyesi, çocukların oyun parklarında eğlenirken öğrenmesini de sağlıyor. Kılıçaslan Parkında, çizgi dünyası ve masal kahramanlarından Alaaddin Sihirli Lambasından çıkan cin, Tilki ile Karga, Nasrettin Hoca ve Şirinlerin sevilen karakterlerinin maketleri yer aldı. Ayrıca yapılan çalışmalar kapsamında parkların zeminleri kauçuk malzemeyle kaplanıp daha güvenli hale getirildi.


Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı yaptığı açıklamada, “Parklarımız ile teknoloji ve bilgisayarların kuşattığı evlatlarımızın sosyalleşmesini amaçlıyoruz. Çocuklarımıza yeni oyun alanları kurarak onlara sağlıklı yaşamı anlatmayı, dayanışmayı ve paylaşmayı öğrenmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.


Belediye olarak insanların faydalanabileceği ortak noktalarda park alanlarına sağlıklı yaşamı destekleyecek spor aletlerinin de kurulumunun devam edeceğini belirten Yazgı, “Yapmış olduğumuz çalışmalar ile her konuda modern çağa uygun bir Aksaray için çalışmalarımız devam edecek” dedi.


Source: Karaman
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 15:30
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22