banner56

Aksaray Belediyesi Kanalizasyon Temel Atma Törenini Gerçekleştirdi

Aksaray Belediyesi Kanalizasyon Temel Atma Törenini Gerçekleştirdi

Aksaray’da belediye tarafından Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde kanalizasyon temel atma töreni gerçekleştirildi.


Göreve geldiği gündün beri Aksaray’ı marka şehir yapma anlamında önemli çalışmalara imza atan Aksaray Belediyesi, bugün Yavuz Sultan Selim Mahallesi için kanalizasyon temel atma töreni gerçekleştirdi. Programa Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk, Belediye Başkan Yardımcıları Serdar Baydar, Güven Kemerkaya, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, kanalizasyon çalışmasının çok önemli olduğunu belirterek, alt yapı çalışmalarının ardından da asfalt çalışmaları yapılacağını söyledi.


Başkan Yazgı, “Aksaray’ımızda asfalt atılmayan yer kalmasın dedik. Vatandaşlarımızın ayağını çamurdan kurtaralım dedik ve bu maksatla da ilk andan itibaren çok yoğun bir çalışma yaparak tamamladık. Bu arada çalışmalarımızın içinde özellikle kanalizasyon ve suyun olmadığı bazı mahallelerimiz vardı. Biz buradaki çalışmalarımızda önce alt yapısını tam anlamı ile tamamlayalım, daha sonra da asfaltlarımızı atmak sureti ile halkımızı o çamurdan kurtaralım dedik. Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde ihale tarihi 04 Ağustos 2015’de yapıldı. Yapım süresi ise 600 gün sürecek. İşin kapsamında da 28 bin 741 metrekare kanalizasyon hattı, 6 adet terfi merkezi, 8 bin 468 metre çeşitli çaplarda terfi hattı bulunmakta. Bu işin toplam maliyeti ise 20 Milyon TL. Hürriyet Mahallesi’nde yine Mayıs ayında başlayan ve 250 gün yapım süresi olan kanalizasyon çalışmasında toplam 12 bin 409 metre kanalizasyon hattı yapılacak ve bunun maliyeti de 5 Milyon TL. Yeni Mahallemizde de Eylül 2015 tarihinde başlayan ve 120 gün sürecek olan çalışmada 7 bin 771 kanalizasyon hattı yapılacak. Bin 750 metre yağmur suyu hattı ile birlikte bunun maliyeti de 3 Milyon TL. Somuncu Baba Mahallemizde Mart 2017’de başlayacak olan çalışmamızda 150 gün sürecek. Belediyemizin yapacağı bir çalışma. 9 bin 962 metre de kanalizasyon hattı olacak ve maliyeti de 4 Milyon TL. Hamidiye Alaca’da yapmış olduğumuz ve yıl içerisinde İller Bankası tarafından ihalesi yapılması planlanan çalışmada 47 bin 155 metrekare kanalizasyon, 2 adet terfi merkezi, 3 bin 500 metre de terfi hattı yapılacak. Bunun toplam maliyeti de 30 Milyon TL. Toplam yapılacak şebeke maliyeti ise 62 Milyon TL. İnşallah yönetimimiz boyunca bugüne kadar da 32 metre kanalizasyon, 12 bin metre de yağmur suyu şebeke hattı yapılmıştır. Buda toplamda 13 Milyon TL. Bunların hepsini topladığımız zaman 75 Milyon gibi çok yüksek bir maliyet. Ciddi bir bütçeyi kanalizasyon ve terfi hatlarını yapmak için kullanıyoruz. Bunları da tamamladığımız andan itibaren de mahallelerimizi asfaltlayacağız. Bizim amacımız Aksaray’ımızı hem bir marka şehir haline getirmek, hem de bu şehirde yaşadığımız sürece de bu şehirden mutlu olan, burada yaşamaktan gurur duyan halkımızla birlikte yönetimimizi devam ettirmek olacaktır” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri ile birlikte dua edilerek kurban kesildi. Duaların ardından Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı kepçeyi kullanarak ilk kanalizasyon borusunu yeraltına indirdi.


Source: Karaman
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 16:30
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22