Adana'da 24 yaşındaki Mehmet Şah A. bir ağılın kilidini kırıp, 56 koyunu çaldı

11 Ocak 2013 - 02:00

Adana'da bir ağılın kilidini kırıp, 56 koyunu çaldığı iddia edilen 24 yaşındaki Mehmet Şah A.'nın 4 bin 300 lira kumar borcunu ödemek için suçu işlediği ortaya çıktı.

Adana'da bir ağılın kilidini kırıp, 56 koyunu çaldığı iddia edilen 24 yaşındaki Mehmet Şah A.'nın 4 bin 300 lira kumar borcunu ödemek için suçu işlediği ortaya çıktı.

Sanık Mehmet Şah A. ile olaya karıştığı iddia edilen 4 sanık hakkında 3 ile 10 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ova Mahallesi'nde 26 mayıs gecesi meydana gelen olayda, iddiaya göre, Mehmet Şah A., kumar borcu olan arkadaşları 22 yaşındaki Mehmet Z. ve 21 yaşındaki Yusuf T. ile birlikte hırsızlık yapmak için anlaştı. Başka bir arkadaşlarının da kamyonetini kiralayan üç kişi, sabah saatlerinde 51 yaşındaki Ramazan B.'a ait ağılın asma kilini kırarak içeri girdi. Üç arkadaş, toplam 26 bin lira değerinde 56 koyunu kamyonete yükledi, sonra da koyunları 32 yaşındaki Erhan T.'ya 13 bin liraya sattı. Tunca da aldığı koyunları aynı kamyonetle Karaisalı İlçesi'ne bağlı Körüklü Köyü'nde bulunan babası 64 yaşındaki Ali T.'nin evine götürdü.

Koyunların sahibi Ramazan B.'nin şikayeti üzerine harekete geçen polis, Mobese kameraları kayıtlarını inceleyerek koyunların taşındığı kamyonun gittiği köyü tespit etti. Köyde bulunan koyunlar Adana Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirilerek sahibine teslim edildi. Gözaltına alınan şüpheliler ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Cumhuriyet savcısı tarafından, koyunları çalıp satanlar ile satın alanlar hakkında yapılan soruşturma tamamlandı. 13'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, Mehmet Şah A., Mehmet Z. ile Yusuf T. hakkında 'mala zarar verme, barınak yerlerinde bulunan büyük ve küçükbaş hayvan hakkında hırsızlık' suçlarından 10'ar yıla kadar hapis cezası istendi.

Erhan T. hakkında 'suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi', babası Ali T. hakkında ise 'suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi' suçundan 3'er yıla kadar hapis cezası istendi.

Sanıklardan Mehmet Şah A., yakalandığında verdiği ifadesinde kumar borcu bulunan arkadaşları Mehmet Z. ve Yusuf T.'ye olan kumar borcunu ödemek için koyunları çaldığını, hayvanları satıp 4 bin 300 lira borcunu ödediğini söyledi. Diğer sanıklar ise suçlamaları kabul etmedi.

Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.


Source: Karaman Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum