banner56

Abdullah Öcalan'ın çağrısı üzerine Kandil ve Mahmur'dan gelen teröristlerin yargılanmasına devam edildi.

Abdullah Öcalan'ın çağrısı üzerine Kandil ve Mahmur'dan gelen teröristlerin yargılanmasına devam edildi.
İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunan PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın çağrısı üzerine terör örgütünün Kandil Dağı ile Mahmur Kampı'ndan gelen, 'Etkin pişmanlık' yasasından yararlanmak istemeyen 10 sanığın yargılanması

İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunan PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın çağrısı üzerine terör örgütünün Kandil Dağı ile Mahmur Kampı'ndan gelen, 'Etkin pişmanlık' yasasından yararlanmak istemeyen 10 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu 3 sanığın tahliye istemi reddedildi.

Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 10 sanıklı davanın duruşmasına PKK'nın Kandil Dağı'ndaki kampından gelen tutuklu sanık Lütfü Taş ile Mahmur'dan gelen Ayşe Kara, Zehra Tunç katılırken, haklarında yakalama kararı bulunan ve Irak'a döndükleri belirtilen sanıklar Nizar Buldan, Yusuf Şen ve Mehmet Adamış katılmadı. Sanıklardan tutuklu bulunan Abudllah Yaman, Caziye Kabul, Sisin Yaman ve Elif Uludağ ise duruşmaya katılmadı.
Duruşmada mahkeme heyetinden söz alan sanık avukatlarından Bülent Temel, müvekkillerinin sağlık sorunlarından dolayı duruşmaya katılmadığını belirterek, gelecek duruşmada hazır edilmeleri için süre talebinde bulundu.

Sanık avukatlarından Ferda Miran ise Mahmur Kampı'ndan gelen sanıklar ile ilgili örgütün çağrısı ile yurda dönmenin örgüt adına suç işlemek anlamına gelmeyeceğini iddia ederek, "Sanıklarla ilgili suçun vasıf ve mahiyetinde değişme ihtimali vardır. Tutuklanmadan sonra müvekkillerimde ciddi sağlık sorunları oluşmuştur. Bu aşamada müvekkillerimin tahliyesini istiyorum" dedi. Mahkeme heyeti, bir önceki duruşmada iddia makamının esas hakkındaki görüşüne karşı sanık avukatlarının ek süre istemini yerinde bularak, duruşmayı 25 Ağustos tarihine erteledi.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22