banner56

ABDnin anti virüs tercihi Microsoft

ABDnin anti virüs tercihi Microsoft
Tüm dünyada en çok kullanılan anti-virüs sizce hangisi Aradığınız cevap içeride...
Bugün hemen her bilgisayarda bir anti virüs yazılımı bulunuyor ve özellikle ev kullanıcılarının büyük kısmının birinci tercihi ücretsiz sürümler. OPSWATın yaptığı ve dünyada en çok kullanılan anti-virüs markalarının belirlendiği araştırmadan buradaki haberimizde bahsetmiştik. Bu haberde sizlere en çok kullanılan markaları sunmuş, ancak tek tek yazılımlardan bahsetmemiştik.

YineOPSWATın yaptığı araştırmaya göre kullanıcıların en çok tercih ettikleri yazılım da ortaya çıktı: Birinci işi bilgi güvenliği olan sayısız firma arasında Microsoftu öne taşıyan Security Essentials adlı hepinizin yakından tanıdığını tahmin ettiğimiz ücretsiz uygulama.

Dünya çapında toplam 43 bin kullanıcının tercihlerini bir araya getirerek yapılan araştırmaya göre, kullanıcılarının %10,66sı Security Essentialsı tercih ediyor. Avira Antivir Personal ise %10,18 ile ikinci sırada yer alırken, üçüncü sırada %8,66lık pay ile AVAST! Free geliyor.

Sadece ABD kullanıcılarının tercihlerine bakacak olursak Microsoftun pazar payının daha da yüksek olduğunu görmek mümkün. Araştırmaya göre ABDli kullanıcılarının %17,07si anti virüs yazılımı için Security Essentialsı tercih ediyorlar.
Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER