banner56

12 Haziran seçimlerinden 13 gün sonra iki lider ilk kez İhracatçılar Meclisi'nin genel kurulunda karşı karşıya geldi

12 Haziran seçimlerinden 13 gün sonra iki lider ilk kez İhracatçılar Meclisi'nin genel kurulunda karşı karşıya geldi
Başbakan Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu seçimlerin ardından Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 18. Olağan Genel Kurulu'nda biraraya geldi. İki lider toplantıda biraraya geldi ancak tokalaşma dışında bir

Başbakan Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu seçimlerin ardından Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 18. Olağan Genel Kurulu'nda biraraya geldi. İki lider toplantıda biraraya geldi ancak tokalaşma dışında bir görüşme gerçekleşmedi.

Saat 11.00'de başlaması beklenen toplantıya ilk gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu ardından Başbakan oldu. Başbakan Erdoğan'ı oturduğu yerden kalkarak karşılayan Kılıçdaroğlu, Erdoğan ile el sıkıştı. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu, 12 Haziran seçimlerinin ardından ilk kez TİM Genel Kurulu'nda bir araya gelmiş oldu.

Genel Kurula, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanları Hayati Yazıcı ve Zafer Çağlayan, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vedat Akgiray, THY Genel Müdürü Temel Kotil de katıldı. 

Toplantı öncesi Hürriyet'e konuşan Kılıçdaroğlu Başbakan'la görüşebileceği sinyali vermiş,
"Randevu istemem, ama uygun ortam olur, talep gelirse hazırım, görüşürüm" demişti. Ancak toplantıda tokalaşma dışında bir görüşme olmadı.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER