banner56

1 Ağustos'ta başlayacak olan Yüksek Askeri Şura toplantılarına tutuklu generaller damga vuracak

1 Ağustos'ta başlayacak olan Yüksek Askeri Şura toplantılarına tutuklu generaller damga vuracak
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 1 Ağustos'ta başlayacak ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin emir komuta zincirini belirleyecek kritik Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısına katılacak generaller arasında, devam etmekte olan çeşitli d

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 1 Ağustos'ta başlayacak ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin emir komuta zincirini belirleyecek kritik Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısına katılacak generaller arasında, devam etmekte olan çeşitli davalardan yargılanan isimlerin bulunması dikkat çeken bir manzara oluşturacak.

GÖRÜŞ BİLDİREBİLECEK

Toplantının asker üyeleri arasında Erzincan'daki Ergenekon davasının sanığı EDOK Komutanı Orgeneral Saldıray Berk ile Balyoz davasının tutuklu sanığı Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı da bulunuyor. Balanlı, toplantıya fiilen katılamayacak olsa da görüşlerini yazılı olarak bildirebilecek. Balanlı'nın yazılı olarak bildirmesi beklenen görüşlerin toplantıda ele alınması sırasında, toplantı masası etrafında nasıl bir atmosfer oluşacağı da merakla bekleniyor.

ORG. TAŞDELER DE VAR

Toplantıya ayrıca İnternet Andıcı soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler de katılacak. Toplantıda yer alacak isimler arasında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşinin elini sıkmamak için kırmızı halıdaki yerini değiştiren Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Cumhurbaşkanı Gül'ü KKTC'deki ilk ziyaretinde havaalanında karşılamayan 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ile 28 Şubat sürecinde Sincan'daki tankları yürüten komutan olarak ünlenen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu da bulunuyor.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22