Karaman'daki Genç Edebiyatçıların Topluluğu Relazur, Yayın Hayatına Başladı

Relazur, geçtiğimiz yıllarda Karaman yerelinde Çağa adlı fikir, sanat ve edebiyat dergisi ile yayın hayatına başladı. 2021 yılına girerken Relazur adında bir topluluğa dönüşüp internet sitesi açarak yayın hayatına yeni soluk getirdi.

Reklam
Karaman'daki Genç Edebiyatçıların Topluluğu Relazur, Yayın Hayatına Başladı
16 Şubat 2021 - 14:31
Bir insanın araştırarak okuması ve yazması, yaşantısının iliklerine kadar işlemesini düşünen gençlerimiz; “Sanat Kapısı” sloganıyla Relazur blog sitesi açarak internet yayın hayatına başladı. Genç yazarların girişimi olan bu blog sitesinde yazılarının yayınlanması sonrası heyecanlarını dile getirdiler.

İnsanın özütünü ortaya koyduğumuzda araştırmanın, öğrenmenin, yazmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Relazur Editörü Yasin Deniz, “Kimi insan duygularını apaçık belli eder kimi insan sergilemekten kaçınır. Lakin bizce her insanın illaki; bir köşede yazdıkları, yaşadıklarının hatıralarını yazma isteği bulunur. İnsanın özünde duygu yok mudur? Taş kalpli insan derler, inanmam. Her insanın hisle baktığı bir şeyler vardır. Kimi zaman bu insan olarak ailesi, arkadaşı, sevdiği olur kimi zaman doğa veya hayvan olabilir. Hislerimizi apaçık belli edemesek de kelimelerimiz, sanat eserlerimiz, bestelerimiz gibi unsurları ahenkle birleştirerek duygularımızı ifade edebiliriz.” dedi.

Gençlerin desteklenmesini isteyen Yazar Hüseyin Demirbaş, “Kültüre, bilime, sanata veya herhangi bir dala hizmet verenler nice ömürler tüketmektedir. Böyle bir girişimde bulunan gençlerin tarafsız olarak desteklenmesi gerekir.”

Yazmanın önemini vurgulayan Yazar Ahmet Sağdıç, “Duygu yoğunluğunu yakaladıktan sonra yazmak en önemli hissiyatlardan biridir. Diğer bir önemli husus ise eser birikimimizi okurlara sunmanın ve eleştirilere açık olmanın doğru bir hareket olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu. 

Çiçeği burnunda bir blog sitesi olan Relazur, yeni yazarlarını aramaktadır. Relazur Topluluğu’na katılmak için Relazur Editörü Yasin Deniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Telefon: +90 534 446 09 69

Relazur internet sitesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum