Karaman'da "Telafide Ben de Varım" Diyerek Fidanların Bakımını Yaptılar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Telafide Ben de Varım” programı sadece öğrencilere değil öğretmen ve velilere yönelik hazırlanan planlar doğrultusunda herkese etkinliklere katılma imkânı sağlıyor.

Reklam
Karaman'da "Telafide Ben de Varım" Diyerek Fidanların Bakımını Yaptılar
25 Ağustos 2021 - 01:52
Program kapsamında İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, il millî eğitim müdürlüğü çalışanlarıyla birlikte il millî eğitim müdürlüğü hizmet binasında bulunan ağaçların bakımını yaptılar.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Telafide Ben de Varım” programı kapsamında
öğrenciler ve veliler okullar tarafından düzenlenen sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere
katılarak zamanlarını değerlendiriyor.“Telafide Ben de Varım” etkinlikleri çerçevesinde İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan,
il millî eğitim müdürlüğü çalışanlarıyla birlikte ağaçların bakımını yaptılar.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, anaokulundan lise seviyesine kadar her tür ve derecedeki okullarda yapılan etkinliklerin öğrencilerin yoğun katılımıyla devam ettiğine dikkat çekti.

Mehmet Çalışkan, “Doğa yürüyüşü, sportif etkinlikler, müzik, satranç, zekâ oyunları, masa
tenisi, resim gibi birçok alanda geniş bir yelpaze içerisinde düzenlenen etkinlikler ile
öğrencilerin salgın sürecinde kaybettikleri zamanı okulda öğretmenleri gözetiminde eğlenerek geçirmelerini hedeflediğimiz “Telafide Ben de Varım” etkinlikleri ilimizde devam ediyor.Etkinliklere sadece öğrencilerimiz değil aynı zamanda velilerimiz de katılabiliyor. Bildiğiniz
gibi geçtiğimiz günlerde cennet ülkemizin farklı bölgelerinde orman yangınları meydana
geldi. Aslında ormanlarımız değil ciğerimiz yandı ve içimiz acıdı.
Biz de bu konuda farkındalık oluşturmak için mesai arkadaşlarımızla birlikte müdürlüğümüzün hizmet binasına geçen yıl ekmiş olduğumuz fidanların bakımını yaptık. Çocuklarımıza yeşil bir dünyayı miras bırakmak bizlerin boynunun borcudur. Bu bağlamda bugün bu etkinliğe katılan tüm duyarlılıklarından dolayı personelime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum