Karaman'da Polis Memurlarından Susayan Güvercine Can Suyu

Karaman'da 2 polis memurunun susayan güvercine su şişesinin kapağıyla su içirmesi hem örnek oldu hem de duyguları kabarttı.

Reklam
Karaman'da Polis Memurlarından Susayan Güvercine Can Suyu
09 Temmuz 2021 - 14:55 - Güncelleme: 09 Temmuz 2021 - 15:48
Yaz mevsiminin gelmesiyle hava sıcaklıkları 30-34 dereceye kadar çıktı. Sıcaklıkların artmasıyla sokaklarda da halsiz düşen ve susayan sevimli dostlarımız fark edilir derecede çoğaldı.

Karaman'da görevli polis memurları sıcaktan dolayı susayan ve halsiz düşen bir güvercini fark etti. Polis memurları hemen bir su şişesinin kapağına su koyarak elleriyle güvercine içirdi. Susuzluktan bitkin düşen güvercin ise suyu içtikten sonra uçarak bölgeden uzaklaştı. Bu anlar ise çevredekilere hem örnek oldu hem de duyguları kabarttı.

Hava sıcaklıklarının artmasıyla yardımlarımıza muhtaç olan sevimli dostlarımıza merhametli davranmamız gerektiğini unutmayalım. Onlara su ve mama bırakarak hem susuzluklarını hemde açlıklarını giderelim. 

Ashâb-ı Kirâm, "Ey Allah’ın Resûlü! Hayvanlara yaptığımız iyilikler için de mi sevap var?" diye sorunca Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştu: "Her canlıya yapılan iyilikte sevap vardır." (Buhârî, Müsâkât, 9.)
YORUMLAR

  • 0 Yorum