KARAMAN Karaman Haber

Karaman Bağımlılıkla Mücadele Derneğinden Vali Meral’e Ziyaret

Karaman Bağımlılıkla Mücadele Derneğinden Vali Meral’e Ziyaret
22
12 Ekim 2018 - 23:01

Vali Fahri Meral, Karaman Bağımlılıkla Mücadele Derneği Kurucularını makamında kabul etti.

11 Ekim 2018 Perşembe günü Valilik Makamında gerçekleşen ziyarete; Dernek kurucuları Zeliyha Akcan, Sevda Ergen, Ümit Gülin Göksoy, Funda Çimen, Ömür Gür Çiftçi, Özlem Koçak ve Filiz Kızıl katıldı.

Ziyarette kurucu üye Zeliyha Akcan, toplumuzu tehdit eden ülkemizin en önemli sorunları arasında yer alan uyuşturucu ile mücadele etmek amacıyla faaliyet gösterecek olan derneğin kuruluş amacı hakkında Vali Meral’e bilgi verdi.

Vali Meral, yeni kurulan derneğin hayırlı olması dileklerinde bulunarak, toplumumuzu ve özellikle genç nüfusu tehdit eden uyuşturucu ile mücadele konusunda atılan bu adımın önemli olduğuna dikkat çekti. Uyuşturucu ile mücadele konusunda toplumumuzu bilinçlendirmek ve madde bağımlılığını ortadan kaldırmak için kurulan ‘Karaman Bağımlılıkla Mücadele Derneği’nin sosyal sorumluluk anlamında önemli bir görev üstlendiğini belirten Vali Meral, uyuşturucu ile mücadele konusunda toplumun her kesiminin duyarlı olması gerektiğini ifade ederek, uyuşturucu ile mücadele konusunda devlet olarak gereken her türlü desteği vereceklerini söyledi. Ziyaretin sonunda Vali Meral, hayırlı olması dileklerinde bulunarak dernek kurucularına çalışmalarında başarılar diledi.

Uyuşturucuyla Mücadele kapsamında; Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu’nun 18.04.2016 tarihli Kararı ile 2016 – 2018 Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgesi ve 2016 – 2018 Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı ile İçişleri Bakanlığının Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı 01.01.2016 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe konulmuştur.

“Ulusal Uyuşturucu İle Mücadele Eylem Planı 2018 – 2023” İçişleri Bakanlığınca uyuşturucu ile mücadele alanında faaliyet gösteren derneklerin kurulmasının teşvik edilmesi ve bu alanda kurulacak derneklerin uyuşturucu ile mücadele etkin rol almasının sağlanması amacıyla bu kapsamda, uyuşturucu ile mücadele alanında faaliyet göstermek üzere; İlimizde “Karaman Bağımlılıkla Mücadele Derneği” adı altında bir dernek, 20 Eylül 2018 tarihinde kuruluşunu tamamlayarak Mansurdede Mahallesi Atatürk Bulvarında faaliyetlerine başlamıştır.

Editör : Bünyamin KATIRCI / KARAMAN.ORG
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorumunuz Yapabilirsiniz.

© Karaman.org Karaman Haberleri Karaman Güncel Son Dakika Haberleri Karaman Bilgi Karaman Tarih Karaman Canlı Yayın Karaman Nöbetçi Eczanel Karaman Tv