Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan YHT İle Karaman'a Geldi

Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve Daire Başkanları ile birlikte Yüksek Hızlı Tren ile Karaman Tren Garına geldiler.

Reklam
 Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan YHT İle Karaman'a Geldi
18 Mart 2021 - 16:36
Karaman’da YHT hattının çalışmalarının bitmesiyle test sürüşleri yapılmaya başladı. Abidin Çağlayan ve TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun Konya’da buluşarak YHT ile Karaman’a geldiler. Kendilerini Karaman’lılar Karaman AK Parti Teşkilat üyeleri ve Tren Garı Görevlileri karşıladı.

Karaman’da Başkan Çağlayan, Ali İhsan Uygun ve Daire Başkanları YHT işletmeleri hakkında toplantı yaparak çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundular. 

Başkan Çağlayan, “Demiryolu yatırımları ekonomik kalkınmanın yanında bilimsel, sosyal ve kültürel gelişme ile bütünleşmeyi sağlamak adına önemli bir yatırımdır. YHT geçtiği her yerleşim yerini modern hayatla tanıştırmaktadır. Böyle bir yatırımı şehrimize kazandıran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na, Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’a, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’a, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Karamanımıza hayırlı mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum