İstanbul'a Erbakan Hocanın Yol Arkadaşı, Milli Görüşçü İl Başkanı Adayı

AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak'ın görevini bırakması nedeniyle yeni aday merhum Necmettin Erbakan hocanın yol arkadaşı milli görüşçü Osman Nuri Kabaktepe oldu.

Reklam
Reklam
Reklam
İstanbul'a Erbakan Hocanın Yol Arkadaşı, Milli Görüşçü İl Başkanı Adayı
22 Şubat 2021 - 13:45
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda;

"24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz 7.Olağan İstanbul İl Başkanlığı Kongremizde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Osman Nuri Kabaktepe bey adayımız olarak belirlenmiştir." dedi.

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. 2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum