banner56

Ermenek Belediyesi'ne Ait Parke Üretim Tesisi Yeniden Faaliyete Girdi

Ermenek İlçesi Seyran Mahallesinde Bulunan, Daha Önce Üretimi Durdurulan Ermenek Belediyesi'ne ait parke üretim tesisi yeniden faaliyete açıldı.

Ermenek Belediyesi'ne Ait Parke Üretim Tesisi Yeniden Faaliyete Girdi

Ermenek'in Seyran Mahallesi, Belediye Kademe binasının doğu kısmında bulunan alanda daha önceden üretime başlanılmış fakat sonrasında durdurulmuş Belediye'ye ait Parke üretim tesisi yeniden faaliyete açıldı. Parke üretim tesisinde Ermenek'in cadde ve sokaklarında bozuk olan veya parke taşı döşeli olmayan yerlerde kullanılmak üzere günlük yaklaşık 12.000 kilitli parke taşı ve bordür taşı üretimi yapılacak. Bu sayede şehir merkezinde ve mahallelerinde çamur vb. gibi etkenlerden halk kurtulacak.

Kilitli parke taşı alma konusunda dışarıya bağımlı kalmamayı tercih eden Ermenek Belediye Başkanı Atilla ZORLU;

"Kilitli parke taşı üretiminin yapılması ile dışardan satın almak zorunda kalmayacağımızdan nakliye vb. maliyetler olmayacağı için daha ekonomik ve kaliteli parke taşı üretiminin yapılabileceği, ihtiyaç fazlası parke taşının da talep olması halinde satılarak gelir elde edileceği, ayrıca parke tesisinde 10 kişinin çalıştırılmak suretiyle ilçemizde yeni bir istihdam alanı yaratılarak işsizlik sorununun çözülmesine katkı sağlanmaktadır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22