banner56

Ayrancı Hasreti Çekenler | Sizler İçin Ayrancıyı Gezdik

Karaman'ın Ayrancı İlçesini Siz Değerli Takipçilerimiz İçin Gezdik

Ayrancı Hasreti Çekenler | Sizler İçin Ayrancıyı Gezdik

Ayrancı;

Karaman'ımızın bir ilçesi. İsmi "Ayran Dede" efsanesinden gelen, Karamanlılar bir ayrı sevdiği Ayrancı ilçemiz, Konya'nın Ereğli İlçesi'ne bağlı bir kasaba iken 1987 yılında kanun ile ilçe yapılmış ve 1988 yılının Ağustos ayında fiilen ilçe olmuştur. Karaman'ın 1989 yılında il olması ile birlikte Ayrancı İlçesi'de Karaman'a bağlanmıştır. Ayrancı'nın Merkez Belediyesi ve tam 22 köyü bulunmaktadır.

Gerçekleştirilen son nüfus sayımında ilçe merkezinin 2.317, çevre köyleri ile birlikte toplam 8.157 nüfusu bulunmaktadır.

Ayrancıdan ayrı şehir dışında, bölge dışında, hatta yurtdışında yaşayan onlarca hemşerimiz bulunmakta. Bugün sizler için araçla, Ayrancı'yı özleyen, hasret çeken, işte çocukluğumuz burada geçti diyeceğiniz bir gezinti yaptık. Bu video siz değerli takipçilerimize gelsin.

Karaman Haber
Haber: Oğuz BEKTAŞ / Yerel / İlçeler
Video: Hasan AKTAŞ

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 17:15
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET AYTEN
AHMET AYTEN - 1 yıl Önce

COK TSK EDERİZ HEMŞERİM BAYA GEZDİK SAYENİZDE SELAMLAR

Ayşe  Yalçın
Ayşe Yalçın - 1 yıl Önce

Teşekkür ederim güzel bir fikir ve uygulama kısa bir zaman dilimi de olsa biraz özlem giderdim Ben Ayrancı dan ayrılalı otuz beş yıl oldu ama bu zaman içinde Ayrancı büyük değişik likler olmuş mimari alanda eski toprak evler azalmış yerine yeni beton binalar yapılmış çocukluğum gençliğimde adım adım gezdiğim yollar sokaklar caddeler değişmiş özel likle istasyon tarafı ilgimi çekti bir alt geçit yapılmış ilk kez gördüm acaba başka bir yöne mi gidiyorlar diye düş ün dü m ama istasyon binasını görünce anladım is tas tona geldiğinizi sevindim genel görünüm olarak güzel buldum inşa Allah dahada gelişir güzelleşir Buradan emeği geçen bütün yetkililere Teşekkür ederim sayın belediye başkanı ve diğer kamu görev lileri ve halkımıza hemşehrileri me sizin de emek verip zaman ayırmanız büyük incelik TEBRİK EDERİM daha güzel ve ayrıntılı videolar beklerim çalışmalarınız da kolaylık ve başarılar dilerim

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22