Ayrancı'da 15 Temmuz Coşkusu

15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Gecesi Ayrancı'da Yoğun Katılım İle Gerçekleştirildi.

16 Temmuz 2019 - 09:20 - Güncelleme: 16 Temmuz 2019 - 09:41

Program Ayrancı Hükümet Konağı avlusunda gerçekleştirildi. Programa ilçe Kaymakamı Mehmet Göze, Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, kurum müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstaklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

15 Temmuz’un bir darbe kalkışması olmasının yanında ülkeyi işgal etme amacı taşıdığını belirten Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı; ‘’Bu kalkışma, vatan hainlerinin ülkeyi parçalayıp bölme girişimleriydi. Peygamber ocağı olarak kabul ettiğimiz TSK içerisinde yuvalanan hain kadro milletimize silah doğrulttu. Kana bulanan o gecede amaç Türkiye’yi yıkmaktı.

Bu hainlerin başarılı olmasını aklından bile geçirmek istemeyen necip Türk Milleti meydanlara inip, tankların önüne yatarak demokrasisine, vatanına sahip çıktı. İhanete karşı iman, işgal emellerine karşı milli iffet yenilmedi ve sonuç teröristler açısından hüsranla sonuçlandı. Milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde olduğu takdirde nelere kafa tutabileceğini tüm Dünya’ya bir kez daha gösterdi. 1 Dolarlık alçaklara geçit vermeyen Türk Milleti, minarelerden yükselen salalar ve dillerindeki tekbirlerle F16’ların sesini kesti’’  dedi.

Etkinliğe katılan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Büyükkarcı konuşmasında; ‘’Ben Ayrancılı hemşerilerimin her daim gösterdikleri onurlu duruşları nedeniyle bu ilçenin bir evladı olmaktan sürekli gurur duydum. Her zamanki gibi böylesi anlamlı bir günde de gösterdiğiniz birlik ve beraberlik ruhu vesilesi ile de hepinize teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah bizlere; her zaman bu şekilde birlik ve beraberlik içerisinde olmayı, hep beraber, el ele, gönül gönüle yarınımıza ulaşmayı nasip etsin. Bu vesileyle 15 Temmuz gecesi şahadete yürümüş kardeşlerimi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum’’ diye konuştu.

Programın ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi saatler 00.00'ı gösterdiğinde ilçedeki camilerden salalar okundu. Etkinliğin ilerleyen saatlerinde protokol üyeleri ve vatandaşların katılımı ile Milli Birlik ve Demokrasi yürüyüşü gerçekleştirildi. Protokol üyelerinin ön saflarda yer aldığı yürüyüşte, vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile tekbirler getirdi.

Karaman Haber / Ayrancı Haber / 15 Temmuz

YORUMLAR

  • 0 Yorum