İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara'ya Giden HDP'li Milletvekilinin İsmini Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Haber'de katıldığı Gündem Özel canlı yayınında Gara'ya giden HDP'li milletvekilinin ismini açıkladı.

Reklam
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara'ya Giden HDP'li Milletvekilinin İsmini Açıkladı
20 Şubat 2021 - 23:19 - Güncelleme: 20 Şubat 2021 - 23:30
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Haber'de katıldığı Gündem Özel programında Gara Operasyonu'nun detaylarını vatandaşlarla paylaştı.

TBMM'de Gara Operasyonu'nun detayları hakkında yaptığı konuşmasında Gara'ya giden HDP'li bir vekilin olduğunu ve bunun kim olduğunu bildiklerini söyleyen Soylu, A Haber Gündem Özel programında HDP'li milletvekilin ismini açıkladı.

Bakan Soylu: "2017 terör örgütüne katılan bir kişi bundan yaklaşık kısa bir süre önce bizim iknamız sonucu geldi Türkiye'ye adalete telsim oldu. Ailesinin de katkısı oldu. Tabi bunlar geldikleri zaman terör örgütünün en büyük korkusu bizim yapmış olduğumuz mülakatlardır. Bu mülakatların içerisinde, bizim de daha önce tespit ettiğimiz ve tekrar bununla birlikte teğit ettiğimiz bir süreç oluşuverdi. 2017 yılında bu ilk önce Nusaybin ve Kızıltepe'ye geliyor. 2017 yılının başında sosyla medyadan tanıştığı birinin ikna etmesiyle birlikte terör örgütüne katılmayı kabul ediyor, kafasına koyuyor. Ardından hemen kendisine bir telefon numarası veriliyor. Kendisine verilen telefon numarası, onu da burada söyleyeceğim. O da bir HDP eski milletvekili. Siirt eski Milletvekili Hatice Kocaman. Telefon numarasını alıyor, onu arıyor. Diyor ki, "Ben terör örgütüne katılmak istiyorum. Sizin telefonunuzu bana verdiler." Söylediği cümle şu, "Benim başımı belaya mı koyacaksın? Telefonda böyle şeyleri konuşma, şuraya gel." Ve onun evinde biraz kalıyor ve ardından onun yol göstermesiyle beraber terör örgütüne katılıyor. Zaten bir çoğunun böyle olduğunu, bu yöntemlerle ya ilçe başkanlarıyla ya il başkanları ya il yöneticileri ya belediye başkanları ya belediye meclis üyeleri yani açık alan yapılanmalarıyla bunu gerçekleştiriyorlar.

O milletvekili...

Ardından bu Gara'da eğitimlerini alıyor. Bazen Mahmur'a gidiyor, bazen geliyor. En nihayetinde Gara'dan Mahmur'a gidileceği söyleniyor. Gara'de sivil kıyafetle olan ve bir kaç zamandır orada kaldığını gördüğü birisiyle beraber arabaya biniyorlar. İşte ne kadar kaldığını felan söyledikten sonra yanındaki diyor ki; "Bunu tanıdın mı?" diyor. "Hayır, tanımadım" diyor. "Bu Dilan Dirayet Taşdemir" diyor. HDP Ağrı Milletvekili. Gara'ya geliyor. Gara'da kaldıktan sonra Mahmur'a geçiyor. Mahmur'a da bu arabayla birlikte gidiyorlar. Bu sonraki olay. Bu dediğim 2017'deydi. 2017 bir eski milletvekili terör örgütüne gitmesine vesile oluyor. Gara'da karşılatığı milletvekili daha yeni. Şöyle tarihini de biliyoruz da. Orada yaptığımız bir takım işler var onları da devam ettiriyoruz. Bu 2019 sonrası, daha yeni. Yani buradaki muradım şu; ben orada "Gara'yı siz iyi bilirsiniz" dediğimde aslında orada bildiğimiz farklı başka milletvekilleri de var. Oralara giden, oralarla iş tutan, karşıya geçen, mesaj alan, mesaj götüren, mesaj veren, politika belirleyen, politika taşıyanlar var. Size bir cümle daha söyleyim. Bu terör örgütünün yukarıdakileri Kandil'e Kandil demezler, Avrupa derler. "Avrupa size bunu söyledi, Avrupa bunu size söyledi" gibi. Kendi aralarında son yıllarda geliştirdikleri kod adı." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum