Karaman için önemli projelerinden biri olan İbrala Baralı İçme Suyu Projesi tamamlandı. 11 Haziran Pazartesi bugünden itibaren Karaman’daki musluklara tatlı su verilmeye başlanacak.
Tatlı su vanalarını Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan açacak. Ayrıca Bakan Elvan Türk Dünyası Kültür Parkı’nın açılışını da gerçekleştirecek.

KARAMAN.ORG/ÖZEL HABER

Su Faturalarına etkisi olacak mı

Karaman için önemli projelerinden biri olan İbrala Baralı İçme Suyu Projesinde sona gelinirken Karamanlı vatandaşların sorduğu soru suyumuz ucuzlayacak mı?
“Karaman’da 62 bin abonenin içme suyu ihtiyacı 22 kuyudan sağlanıyor. Hal böyle olunca ciddi bir elektrik tüketimi oluşuyordu, bu elektrik maliyetinin faturalara nasıl yansıyacağı merak ve beklenti oluştu.
– Meskenler ile mesken özelliğindeki yerlerde kullanılan suyun uygulanan su ücreti bu yıl da 1,80 Lira/ton olarak uygulanmaya devam ediyordu.

“Belediye yılda 7.2 milyon lira tasarruf sağlayacak”
Karaman’da yıllardır su ihtiyacının yer altı kuyularından sağlandığına da değinen Çalışkan, “Karaman’da 62 bin abonenin içme suyu ihtiyacı 22 kuyudan sağlanıyor. Hal böyle olunca ciddi bir elektrik tüketimi oluyor. Belediye olarak her ay 600 bin lira elektrik parası ödüyoruz. İbrala Barajından alacağımız suyla birlikte, hem vatandaşlar evlerinde kaliteli su tüketmiş olacak, hem de belediyemiz yılda 7.2 milyon lira tasarruf sağlamış olacak’’ şeklinde konuştu.

Tatlı Su Olacak

Çalışkanİbrala Barajından alacağımız suyla birlikte, hem vatandaşlar evlerinde kaliteli su tüketmiş olacak.

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar